برکناری رئیس شبکه بهداشت علی‌آباد در پی تزریق غیر مجاز واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اعلام این خبر گفت : پس از بررسی به عمل آمده، کوتاهی رئیس شبکه بهداشت قطعی تشخیص داده شد.

عبدالرضا فاضل افزود : طبق برنامه قرار بود واکسن کرونا به ۲۴نفر از پاکبانان علی آباد تزریق شود که به علت حضور نیافتن تعدادی از آن‌ها، ۴واکسن به پیمانکار و سه نفر دیگر از کارکنان خدمات شهری شهرداری تزریق شد.

وی ادامه داد : اگر در تزریق واکسن به پاکبانان، افراد غیر از این قشر واکسینه شده اند، مقصر شبکه بهداشت نبوده و عامل آن شهرداری به عنوان ارایه دهنده لیست است.

سخنگوی شورای اسلامی علی‌آبادکتول صبح امروز تزریق واکسن کرونای سهمیه‌ای پاکبانان به پیمانکار خدمات شهری و مدیران شهرداری این شهر را تایید کرده بود.

غلامرضا حاتمی گفت: شهرداری علی آباد لیست ۴۵نفره از پاکبانان را برای تزریق واکسن در اختیار مرکز بهداشت قرار داد که با انجام قرعه کشی، ۲۴ نفر برای تزریق واکسن انتخاب شدند.

وی افزود: در روز تزریق، تعدادی از پاکبانان در محل تزریق حاضر نشدند و تماس فراوان با آن‌ها بی نتیجه ماند.

سخنگوی شورای اسلامی علی‌آبادکتول ادامه داد: از آنجایی که بسته واکسن باز شده و احتمال فاسد شدن آن وجود داشت، در اقدامی اشتباه، چهار واکسن باقیمانده به افرادی غیر از پاکبانان و مجموعه تحت نظر پیمانکار بخش خصوصی تزریق شد.

حاتمی اضافه کرد: مجموعه شبکه بهداشت و درمان علی‌آباد در این ماجرا مقصر هستند و با آنکه می‌دانستند این افراد از مجموعه پاکبانان نبودند، اما به آن‌ها اجازه تزریق دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در زمان تزریق واکسن، چهار نفر از پاکبانان مراجعه نکرده بودند و با توجه به اینکه واکسن‌ها از ویال (ظروف شیشه‌ای نگهدارنده دارو) خارج شده و احتمال هدر رفت آن وجود داشت، واکسن این افراد به مدیران شهرداری تزریق شد.

عبدالرضا فاضل افزود: برای هر لیست واکسیناسیون، فهرست ذخیره هم در نظر گرفته می‌شود، اما شبکه بهداشت علی آباد برای این واکسیناسیون اسامی ذخیره آماده نکرده بود.

وی اضافه کرد: به دستور وزیر بهداشت و استاندار گلستان، هیچ فردی حق ندارد خارج از اولویت تعیین شده، واکسن کرونا دریافت کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا