واکسن ایرانی کرونا با نام «اُسوید ۱۹» رونمایی شد

به گزارش واکسن آنلاین، واکسن ایرانی کرونا با نام اُسوید١٩ امروز در مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور معرفی شد. همزمان خط تولید ویال واکسن نیز به بهره برداری رسید.

این واکسن طرح مشترک شرکت داروسازی اُسوه و شرکت پایافن یاخته است که در پایان مرحله آزمایش حیوانی قرار دارد.

همچنین امروز در شرکت داروسازی اسوه خط ویال تزریقی استریل برای تولید واکسن با اولویت تولید واکسن های ایرانی کرونا به بهره برداری رسید.

آقای هومن کاغذیان مدیر عامل یکی از شرکت‌های دانش بنیان و شتابدهنده های حوزه زیست فناوری در نشست خبری افتتاح خط ویال تزریقی واکسن کووید استقرار زیست بوم فناوری‌های زیستی را از اهداف این شتابدهنده دانست و گفت: شتابدهنده های حوزه زیست فناوری در دنیا موضوع جدیدی است و در ایران ۴ سال قبل اولین شتابدهنده این حوزه راه اندازی شد.

وی با اشاره به تلاش‌های این شرکت در دستیابی به دانش فنی تولید واکسن کووید ۱۹ خاطر نشان کرد:بر اساس کتاب‌های مرجع تولید واکسن به زمان ۸ تا ۱۲ساله نیاز است ولی واکسن کرونا در کوتاه‌ترین زمان ممکن تولید شده است.

کاغذیان با اشاره به تحقیقات این شرکت دانش بنیان برای تولید واکسن کووید از سال گذشته، ادامه داد: در مطالعات انجام شده توانستیم بر اساس پلتفرم ویروس کشته شده واکسن کووید ۱۹ با عنوان اسوید۱۹ را تولید کنیم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با تاکید بر اینکه این واکسن در فاز نهایی حیوانی قرار دارد، اظهار کرد: در این فاز این واکسن بر روی میمون‌ها، موش و “رت” انجام شد که ازمایشات بر روی میمون در فاز نهایی قرار دارد.

به گفته وی، مرحله آزمایش انسانی این واکسن تا پایان بهار با مجوز سازمان غذا و دارو آغاز خواهد شد.

آقای کاغدیان اضافه کرد: این واکسن در دو دوز “صفر_ ۲۱” (روز اول یک دوز و ۳ هفته بعد دوز دوم) تزریق می شود .

وی ادامه داد: این واکسن برای از سنین ۱۵ سال به بالا تزریق می شود وای مطالعه برای همه سنین در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا