خبرگزاری فرانسه: آمریکا، چین و هند بیشترین واکسن کرونا را تزریق کردند

به گزارش واکسن آنلاین، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که بیش از یک میلیارد دوز واکسن کرونا در سطح جهان توزیع شده است که بیش از نیمی از آنها تنها در سه کشور آمریکا، چین و هند مورد استفاده قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، طبق محاسبات خبرگزاری فرانسه تا روز شنبه، کمتر از پنج ماه از شروع برنامه واکسیناسیون می گذرد و حداقل یک میلیارد و دو میلیون و ۹۳۸ هزار و ۵۴۰ دوز واکسن کرونا در ۲۰۷ کشور جهان توزیع شده است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، بیش از نیمی یا ۵۸ درصد واکسن های توزیع شده تنها در سه کشور امریکا ۲۲۵میلیون و ۶۰۰ هزار دوز، چین ۲۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار دوز و هند ۱۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز استفاده شده است.

از نظر نسبت جمعیتی امارات متحده عربی ۵۱ درصد، انگلستان ۴۹ درصد، ایالات متحده ۴۲ درصد، شیلی ۴۱ درصد، بحرین ۳۸ درصد و اروگوئه ۳۲ از جمعیت خود واکسیناسیون کردند.

در اتحادیه اروپا نیز ۱۲۸ میلیون دوز واکسن توزیع شد یعنی بطور میانگین ۲۱ درصد از جمعیت واکسیناسیون شده اند. مالت توانسته ۴۷ درصد و مجارستان۳۷ درصد از جمعیت خود را واکسینه کنند که در این کشور در اتحادیه اروپا نسبت به دیگر کشورها در واکسیناسیون پیشتاز هستند.

در بقیه کشورهای اروپایی آلمان توانسته ۲۲.۶ درصد، اسپانیا۲۲.۳ درصد، فرانسه ۲۰.۵ درصد و ایتالیا ۱۹.۹ درصد از جمعیت خود را واکسینه کنند.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که بیشتر واکسن های کرونا در کشورهای ثروتمند مورد استفاده قرار گرفته و کشورهای کم درآمد که ۱۶ درصد از جمعیت جهان را به خود اختصاص داده اند تنها ۴۷ درصد واکسن را دریافت کرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا