پایگاه خبری «هیل»: ۲۱ هزار آمریکایی پس از دریافت واکسن کرونا بیمار شدند

به گزارش واکسن آنلاین، نزدیک به ۲۱ هزار نفر از ۴۷۰ هزار نفری که در آمریکا در هفته منتهی به ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) آزمایش کووید-۱۹ آنها مثبت بوده، یک دوز واکسن ویروس کرونا دریافت کرده بودند.

پزشکان معتقد هستند این مدرک دال بر بی تاثیر بودن واکسن ها نیست و این افراد پیش از تاثیر کامل واکسن به ویروس مبتلا شده بودند.

پژوهش منتشر شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در ماه مارس (اسفند) نشان داد که واکسن های “فایزر” و “مدرنا” نزدیک به ۸۰ درصد در جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا پس از یک دوز موثر هستند و هر دو واکسن تقریبا دو هفته پس از تجویز دوز دوم، به اثرگذاری ۹۰ تا ۹۵ درصدی می‌رسند.

متخصصان بهداشت گفته اند تا زمانی که واکسن ها کاملا تاثیر نگذارند، تفاوت چندانی میان افراد واکسن زده و واکسینه نشده وجود ندارد ، بنابراین رعایت دستورالعمل های مقابله با کووید-۱۹ همچنان اهمیت دارد.

با این حال، گفته می شود برخی مزایا برای کسانی که در فاصله تزریق بین دو دوز مبتلا می شوند وجود دارد.

«کروتیکا کوپالی» یک پزشک بیماری های عفونی مستقر در کارولینای جنوبی از مواجهه خود با بیمارانی می گوید که در فاصله تزریق دو دوز به کرونا مبتلا شده اند و شاهد بوده است که این افراد تنها علائم خفیفی را بروز می دهند.

روز پنجشنبه «آنتونی فائوچی» رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی هم گفت: «کسانی که پس از دریافت نخستین دوز واکسن به ویروس کرونا مبتلا می شوند، ممکن است دوز دوم خود را پس از بهبودی کامل دریافت کنند».

براساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز بیش از ۳۲ میلیون نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این تعداد بالغ بر ۵۸۶ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. تاکنون بیش از یک چهارم جمعیت آمریکا هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا