رئیس هیات مدیره شوراهای اسلامی کار: واکسیناسیون کارگران در اولویت قرار گیرد

به گزارش واکسن آنلاین، اولیا علی‌بیگی، رئیس هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور موضوع سلامت نیروی کار را مهمترین و حیاتی ترین مطالبه امروز کارگران در شرایط کرونایی عنوان کرد و گفت: در دستگاه های دولتی امکان دورکاری یا تعطیلی وجود دارد اما متاسفانه کارگران به عنوان سربازان خط مقدم تولید هیچ وقت تعطیلی ندارند.

وی افزود: کارگران در هر شرایطی اعم از گرد و خاک و کرونا و آلودگی هوا باید در محیط کار حضور داشته باشند چراکه تولید نباید متوقف شود.

رئیس هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه کارگران مجبورند با اکثریت تعداد نفرات در محل کار حضور پیدا کنند لذا عاجزانه از ستاد ملی کرونا تقاضا می کنم که به موضوع واکسیناسیون کارگران توجه ویژه داشته باشند.

علی‌بیگی با تأکید بر اینکه واکسیناسیون کارگران باید در اولویت قرار گیرد، گفت: کارگران در محل های سرپوشیده کار می کنند و به دلیل خطراتی که برای آنها وجود دارد وزارت کار و وزارت بهداشت در ستاد ملی مقابله با کرونا باید به این موضوع توجه کنند.

وی با تصریح بر اینکه قراردادهای موقت به شدت کارگران و خانواده های آنها را اذیت می کند، افزود: کارگران و خانواده آنها به خاطر همین قراردادها امنیت و آرامش ندارند و حتی نمی توانند یک برنامه ریزی یک ساله برای زندگیشان داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا