جزئیات نحوه واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال

به گزارش واکسن آنلاین، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برای تزریق واکسن کرونا به مراجعه حضوری و حتی فعلا به ثبت نام در سایت نیاز نیست، بلکه برای همه اولویت‌ها پیامک ارسال می‌شود.

علیرضا رییسی با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال، افزود: ۱۹ هزار خانه بهداشت و ۹ هزار پایگاه سلامت در مناطق شهری و روستایی برای تزریق واکسن گروه‌های اولویت دارد آمادگی دارند، ولی فعلا مراجعه حضوری نیاز نیست.

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: مراقبان سلامت با سالمندان بالای ۸۰ سال تماس می‌گیرند و پس از ثبت نام‌ها، برای تزریق فراخوان می‌شوند.
آقای رئیسی گفت: ۷۵ میلیون کد ملی در سامانه ما وجود دارد، ما برای افراد بالا ۸۰ سال پیامک می‌زنیم و بعد برای بالای ۷۵ سال فقط از طریق پیامک دعوت می‌کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: کسانی که در سامانه ما کد ملی آن‌ها نیست، کد ملی آن‌ها را از سازمان ثبت احوال خواهیم گرفت و آن‌ها را دعوت می کنیم پس نیاز به مراجعه به هیچ کجا ندارند.

دکتر رییسی افزود: از هفته آینده برای افراد بالای ۷۵ سال پیامک خواهد آمد و مدت زمان ارسال پیامک یک هفته است و چنانچه در این یک هفته پیامک نیامد تنها در اینصورت از هفته آینده وارد سامانه salamat.gov.ir شوند و کد ملی خود را ثبت کنند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: قرار نیست پیامک همه افراد یکباره ارسال شود، در طول هفته بر اساس کد ملی‌ها پیامک دریافت خواهند کرد و برای آن ها بر اساس نوبت بندی فراخوان داده می شود.

سخنگوی ستاد ملی کرونا تاکید کرد: اگر چنانچه با افرادی تماس گرفته نشد، این افراد از آخر هفته آینده می‌توانند به سایت مراجعه و فقط کد ملی خود را ثبت کنند و مجدد با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد.

واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال از روز سه شنبه هفتم اردیبهشت آغاز شد. این افراد گروه یک از مرحله دوم واکسیناسیون هستند.پس از سالمندان بالای ۸۰ سال ، سپس نوبت افراد بالای ۷۵ سال ، بالای ۷۰ سال و بالای ۶۵ سال خواهد بود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در روسیتاها کار شده تر است چون ۱۰۰ درصد افراد روستایی را در سامانه داریم و هر خانه بهداشت ۱۰۰۰ نفر را پوشش می دهد که هر بهورز ۵۰۰ نفر را پوشش می دهد و کار بسیار آسان است.

دکتر رئیسی افزود: مرحله ۲-۱ رده سنی ۸۰ به بالا ، بعد افراد بالای ۷۵ سال ، بالای ۷۰ سال و بالای ۶۵ سال است ، مرحله ۲-۲ هم افراد ۱۶ تا ۶۴ ساله هایی که دارای بیماری خاص و صعب العلاج هستند که در سامانه ها موجود است و برای آن ها هم طبق نوبت در آینده پیامک ارسال خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا