جزئیاتی از ماجرای صف چینی‌ها برای واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، ­به تازگی ویدئویی از صف طولانی اتباع چینی در بیمارستان نیکان تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر و بر اساس آن ادعا شده است در حالی‌که ایران، مردم خود را واکسینه نکرده است به چینی‌ها واکسن تزریق می‌کند.

با بررسی‌های انجام‌شده در مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص شد، واکسیناسیون اتباع چینی علیه ویروس کرونا در بیمارستان نیکان، هیچ‌گونه ارتباطی با برنامه سند ملی واکسیناسیون کشور و طرح واکسیناسیون گروه‌های اولویت‌دار ندارد.
و، اما واقعیت ماجرا…
یکی از مسئولان بیمارستان نیکان در همین زمینه اظهار کرد:
از ابتدای شیوع بیماری کرونا این بیمارستان بعنوان مرجع خدمات درمانی بیماری کرونا برای تمام اتباع خارجی مقیم ایران ارائه خدمت نموده است و مرکز واکسیناسیون این بیمارستان تاکنون علاوه بر کادر درمان، در واکسیناسیون جامعه پزشکی با سازمان نظام پزشکی همکاری نموده است.
برنامه واکسیناسیون اتباع خارجی نیز با هماهنگی و نظارت کامل وزارت بهداشت و از محل واکسن‌های ارسالی از هر کشور صورت می‌پذیرد و در این قالب در این هفته واکسیناسیون اتباع چینی ساکن در ایران در مرکز واکسیناسیون بیمارستان انجام شده است.

لازم به ذکر است، با توجه به اینکه پس از تزریق هرگونه واکسن، احتمال بروز خطرات بالینی در شخص تزریق‌شونده وجود دارد، باید تزریق آن در مراکز درمانی انجام شود تا درصورت لزوم، اقدامات لازم توسط کادر درمان صورت پذیرد.

همچنین برنامه واکسیناسیون اعضای نظام پزشکی مطابق برنامه پیش بینی شده در روز‌های آتی در این بیمارستان صورت می‌پذیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا