واکسن ایرانی-کوبایی کرونا در مرحله کارآزمایی بالینی به معاون رییس جمهور تزریق شد

به گزارش واکسن آنلاین، مرحله کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن کرونای کنژوکه ( ایرانی – کوبایی ) با تزریق این واکسن به جمشید انصاری، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور به عنوان نخستین داوطلب زنجانی دریافت این واکسن، آغاز شد.

انصاری، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور روز پنجشنبه در این مراسم و پس از تزریق این واکسن اظهار داشت: با توجه به فرآیند شیوع بیماری کرونا و درگیری کشورمان با این بیماری، ضرورت تامین واکسن مورد نیاز برای واکسینه کردن مردم احساس می‌شد که در این راستا دولت تامین این مهم را در دستور کار قرارداد.

وی با اشاره به اینکه کارهایی در کشور در زمینه تولید واکسن شروع شد، اضافه کرد: انستیتوپاستور ایران که مسوولیت مستقیم در این زمینه داشت با همکاری انستیتو فینلای کوبا کار مشترکی را در زمینه تولید واکسن انجام دادند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه بنده از ابتدا در جریان این کار بودم، خاطرنشان کرد: فاز سوم انسانی این واکسن در حال انجام است و زنجان نیز به عنوان یکی از استانهای پایلوت انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه به عنوان یک وظیفه در شهر خودم برای اطمینان دادن به مردم این واکسن را تزریق و برای این کار داوطلب شد اظهار داشت: نتایج خوبی از این واکسن به دست آمده و مسوولان نیز در این زمینه اطمینان بیشتری در خصوص آن دارند.

انصاری افزود: این واکسن به عنوان واکسن پایه در امر واکسیناسیون کرونا در کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، این مراسم روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور علیرضا بیگلری، رییس انستیتوپاستور ایران، استاندار و شماری دیگر از مسوولان استان زنجان برگزار شد.

علاوه بر معاون رییس جمهوری نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی، رییس دانشکده پزشکی و همچنین معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی و چند نفر دیگر از مسؤولان دانشگاه این واکسن را تزریق کردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا