وزارت بهداشت: برای تزریق واکسن کرونا نیازی به ثبت نام نیست

به گزارش واکسن آنلاین، جعفر صادق تبریزی افزود: برای ثبت نام فرایند تزریق واکسن کرونا، نیازی به مراجعه حضوری نیست زیرا نمی خواهیم عزیزانمان در واحدهای بهداشتی حضور فیزیکی داشته باشند بنابراین در حال حاضر نیازی به هیچ گونه ثبت نام، چه حضوری و چه مجازی نمی باشد.

وی گفت:​ از روز سه شنبه تا بحال با عزیزان بالای ۸۰ سال در حال تماس هستیم و برای گرفتن واکسن کرونا از آنها دعوت به عمل می آوریم تا در زمان و محل خاصی که پیشتر پیش بینی شده حضور یابند.

تبریزی تصریح کرد: یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر بالای ۸۰ سال در کشور داریم که حدود ۲۵ درصد از آنها در روستاها و باقی آنها در شهرها حضور دارند که کار واکسیناسیون آنها شروع شده است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: انشاءالله پس از بالای ۸۰ ساله ها به سراغ ۷۵ تا۸۰ ساله ها می رویم، برای این اقدام حدوداً دو هفته در نظر گرفته شده و پیش بینی شده است البته این زمان به واکسنی که به دستمان می رسد منوط خواهد بود زیرا هنوز واکسن تولید داخل به دستمان نرسیده و ظاهراً در اواسط تیرماه در دسترس خواهد بود.

او افزود: همه تلاش ما این است که تا ۱۵ اردیبهشت ماه واکسیناسیون بالای ۸۰ ساله ها به اتمام برسد به این منظور، اطلاع رسانی و خبر کردن افراد تا اوایل هفته آینده از طریق تلفن و سپس از طریق تلفن و پیامک خواهد بود. برای روستاییان عزیز از طریق تماس تلفنی و برای شهرنشینان از طریق پیامک خبر رسانی خواهد شد.

تبریزی گفت: این پیامک ها صرفاً با پیش شماره های وزارت بهداشت یعنی v.behdasht انجام می پذیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا