فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران خبر داد؛ راه اندازی سامانه ملی ثبت واکسن کرونا؛ شنبه

به گزارش واکسن آنلاین، زالی درباره روند واکسیناسیون علیه کرونا ، افزود: در کشور حدود یک میلیون و ۴۰۰ نفر بالای ۸۰سال داریم و همه این افراد اطمینان داشته باشند که واکسن خواهند زد.

فرمانده ستاد ملی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: در مرحله های بعد هم به گونه ای است که مثلاً ۷۵سال به بالا واکسینه می شوند.هنوز تعدادی از گروه یک که همان کادر بهداشت و درمان هستند واکسن نزده اند اما سهمیه آنها محفوظ است.

دکتر زالی گفت: از شنبه قرار است سامانه ملی ثبت واکسن راه اندازی شود و با این موضوع دغدغه بسیاری از مردم رفع خواهد شد.

فرمانده ستاد ملی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره واکسیناسیون گفت: اطمینان خاطر می دهم حداقل در تهران فرد بالای ۸۰ سال نباشد که سهم واکسن نداشته باشد . جای نگرانی وجود ندارد و شهروندان باید با اضطراب کمتری مراجعه کنند.واکسیناسیون برای تمام افراد بالای ۸۰ سال انجام خواهد شد.

دکتر زالی افزود:همین الان بخشی از گروه اول واکسیناسیونشان کامل نشده اما سهمیه انها محفوظ است.ما درتهران پیش بینی می کنیم ۶۸۰ هزار نفر بالای ۶۰ سال داشته باشیم.چیزی حدود ۴۸۰ هزار تای اینها در سامانه الکترونیک ما ثبت شده اند و بقیه با کمک مجموعه ثبت احوال اطلاعاتشان در اختیار دانشگاه ها قرار خواهد گرفت و این خلا اماری پوشانده خواهد شد.

وی ادامه داد: ما حدود ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر افراد بالای ۸۰ سال داریم که در گروه اول قرار می گیرند.گروه دوم یعنی ۷۵ سال به بالا کمتر از انها هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا