ان اچ کی مطرح کرد:گسترش ویروس جهش یافته در انگلیس و تشدید محدودیتها|شناسایی ویروس جهش یافته دیگری در آفریقای جنوبی


به گزارش واکسن آنلاین، با گسترش شیوع ویروس کرونای جهش یافته در انگلیس ، مناطقی که تحت تدابیر شدید محدودیتهای مربوط به پیشگیری شیوع ویروس کرونا قرار گرفته اند،‌ افزایش یافته است.

با توجه به اینکه ویروس جهش یافته سرایت پذیری بالایی دارد،‌ دولت انگلیس از روز بیستم دسامبر در جنوب شرقی این کشور از جمله لندن محدودیتهای شدید وضع کرده است.

با گسترش ویروس جهش یافته به مناطق دیگر انگلیس، روز بیست و ششم دسامبر محدودیتها از جمله قرنطینه خانگی در مناطق هدف تشدید شده و چنین تدابیری حتی در شمال اسکاتلند و غرب ولز هم اعمال شده است.

بسیاری از فروشگاهها در لندن روز بیست و ششم دسامبر که در واقع روز پس از کریسمس است،‌ هر ساله فروش فوق العاده ای را تجربه می کردند. اما امسال به علت گسترش شیوع ویروس حتی فروشگاههای خرده فروشی هم تعطیل بودند و شهر لندن روز آرامی را سپری کرده است.

قرار بود دولت انگلیس محدودیت های مربوط به پیشگیری شیوع ویروس کرونا را برای دوران کریسمس کاهش دهد، اما با توجه بروز ویروس جهش یافته، دولت انگلیس فوری دستور مربوط به کاهش محدودیتها را لغو کرد.

هر چند دولت انگلیس محدودیتهای شدید را به طور جدی دنبال کرده ولی با این حال ویروس جهش یافته دیگری که در آفریقای جنوبی شناسایی شده، در لندن هم یافت شده است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس نزدیک به چهل هزار نفر در روز رسیده و همچنین شمار بستری شدگان در بیمارستان ها هم افزایش یافته و تعداد آنان نزدیک به زمان اوج بیماری در بهار امسال رسیده است.

ویروس جهش یافته که در انگلیس شناسایی شده، حداقل در هفده کشوره خارجی هم تایید شده است. مادرید اسپانیا روز بیست و ششم دسامبر اعلام کرد، ویروس جهش یافته را در چهار نفر از جمله فردی که از سفر انگلیس به کشور برگشته بود، شناسایی کرده است.

همچنین مقامات بهداشتی سوئد اعلام کردند، فردی که از انگلیس وارد کشور شده آلوده به ویروس جهش یافته کرونا بوده است. با توجه به اینکه علاوه بر ویروس جهش یافته انگلیس، ویروس جهش یافته دیگری در آفریقای جنوبی شناسایی شده است، کشورهای مختلف برای مقابله با شیوع ویروس جهش یافته در مرزهای کشور خود محدودیتهای شدید برای ورود و خروج مسافران وضع کردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا