همراهان کم خطر برای تعیین وقت واکسیناسیون به مراکز بهداشت مراجعه کنند

به گزارش واکسن آنلاین، سرپرست مرکز بهداشت یوسف آباد گفت: با توجه به خطر شلوغی و ازدحام در مراکز بهداشت برای سالمندان توصیه می‌کنیم همراهان کم خطر برای تعیین وقت واکسیناسیون سالمندان، به این مراکز مراجعه کنند.

دکتر خلعتبری افزود: سالمندانی که در سامانه سیب یا سینا و یا از طریق تماس تلفنی یا حضوری به مراکز بهداشت برای واکسیناسیون کرونا، ثبت نام کرده اند طبق جدول مشخصی با آن‌ها تماس گرفته می‌شود و بر اساس روز تعیین شده برای انجام واکسیناسیون مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد: بخش زیادی از شلوغی در مراکز واکسیناسیون مربوط به مراجعات حضوری برای انجام واکسیناسیون است که ثبت نامی نکرده اند و، چون اغلب یک یا دو همراه سالمندان را مشایعت می‌کنند شاهد شلوغی در مراکز بهداشتی هستیم.

خلعتبری با اشاره به اینکه بهتر است برای سالمندانی که به هر دلیلی نتوانسته اند ثبت نام تلفنی یا اینترنتی کنند یکی از افراد کم خطر مراجعه کند گفت: در این شرایط آمدن چند نفر و معطل شدن در صف تزریق واکسن خود زمینه ساز ابتلا به کرونا است و ما از همراهان سالمندان می‌خواهیم فرد کم خطر خانواده مراجعه حضوری و وقت را تعیین کند تا سالمندی در شلوغی قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه کسانی که در وقت مشخص مراجعه می‌کنند در کمتر از ۱۰ دقیقه واکسن را دریافت می‌کنند افزود: روال انجام واکسیناسیون مشخص است و مراجعات حضوری موجب تجمع در روز‌های اخیر شده است.

خلعتبری گفت: پس از انجام واکسیناسیون سالمندان ۲۰دقیقه در مراکز می‌مانند تا از نظر واکنش‌های احتمالی رصد شوند و پس از آن به منزل می‌روند همچنین توضیحاتی در خصوص بروز احتمالی تب و علایم به همراهان سالمندان داده می‌شود تا اگر مشکلی رخ داد بتوانند با مراکز بهداشت در تماس باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا