سرعت بالای واکسیناسیون کرونا در چین؛ نزدیک به ۱۰ میلیون دوز در هر روز

به گزارش واکسن آنلاین، طبق داده های کمیسیون بهداشت ملی چین، این کشور روز شنبه ۹.۳۶ میلیون دوز واکسن کرونا در سراسر چین تزریق کرده است.

بدین ترتیب تاکنون تعداد کل واکسن های تزریق شده در این کشور به ۳۱۷.۵۹ میلیون دوز رسیده است.

کمیسیون بهداشت ملی چین (شنبه) اعلام کرده بود که این کشور روز جمعه (۷ می) ۱۰.۵ میلیون دوز واکسن در این کشور تزریق کرده است.

واکسن سینوفارم چین یکی از اولین واکسن هایی است که مجوز استفاده اضطراری در چین را دریافت کرده است و با بیشترین میزان عرضه و واکسیناسیون داخلی، یکی از واکسن های معتبر در سراسر جهان محسوب می شود.

سینوفارم اولین واکسن تولید شده توسط یک کشور در حال توسعه است که برای استفاده اضطراری به تائید سازمان بهداشت جهانی رسیده و در عین حال ششمین واکسن ضد بیماری کووید-۱۹ در کل جهان است که مجوز استفاده اضطراری را دریافت کرده است.

چین درحالی سرعت واکسیناسیون در این کشور را افزایش داده و به حدود ۱۰ میلیون دوز در روز رسانده که هند در همسایگی این کشور به شدت درگیر این ویروس است و روزانه ۴۰۰ هزار مورد جدید مبتلا به کرونا شناسایی می شود.

این درحالی است که در روز گذشته (۸ می) تنها ۱۲ مورد جدید کرونایی در چین شناسایی شد. این تعداد برای روز قبل از آن نیز ۷ نفر اعلام شده بود.

تعداد کل مبتلایان تایید شده در چین اکنون ۹۰۷۵۸ مورد اعلام شده و میزان مرگ و میر نیز مدتهاست که همان ۴۶۳۶ نفر ثابت باقی مانده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا