کاربرد تکنولوژی تراریخته در تولید واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، اسکندر امیدی نیا استاد تمام گروه زیست فناوری انستیتو پاستور ایران گفت: در حال حاضر بخشی از محصولات تراریخته، مربوط به حوزه کشاورزی و بخشی هم مربوط به حوزه دارویی است و از نظر علمی یک سابقه حدوداً پنجاه ساله و از نظر بازار هم سابقه سی ساله دارد.

وی با بیان اینکه ارزیابی‌های سلامت این محصولات در حد یک دارو انجام می‌شود افزود: محصولاتی که هم اکنون در بازارها هستند و مجوز گرفته‌اند بر اساس نظر سازمان بهداشت جهانی تاکنون هیچ عوارضی از آن‌ها گزارش نشده و بلکه به مراتب سالم تر از محصولاتی‌اند که با سموم مختلف و بدون مجوز در بازار توزیع می‌شوند.

استاد تمام گروه زیست فناوری انستیتو پاستور ایران اظهارکرد: یکی از تکنولوژی‌هایی که این محصولات را درست می‌کند هم اکنون در واکسن کووید نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

امیدی نیا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حوزه دانش بنیان کم کاری نکرده گفت: خوشبختانه دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در حوزه ژنتیک خیلی خوب عمل کردند اما نکته بسیار مهم، بهره برداری از این دانش فنی است که باید به حوزه تولید منتقل شود.

وی با اظهار اینکه علم مهندسی ژنتیک و تولید محصولات تراریخته از لحاظ حاذقه دانشگاهی و آکادمیک عبور کرده گفت: هنر بهره برداری از این تکنیک یک هنر مدیریتی است اما متاسفانه گروهی به تأمین کننده مواد غذایی تراریخته کشور تبدیل شدند و حجم درآمدشان هم به قدری زیاد است که مانع هماهنگی بحث تولید ملی می‌شود.

استاد تمام گروه زیست فناوری انستیتو پاستور ایران وجود یک مدیریت انقلابی و پیشرفته برای پشتیبانی از تولید ملی در این حوزه را ضروری دانست و افزود: اعضای نخبگانی تخصصی این حوزه کاملاً مسلط و متحد هستند اما عده‌ای با انتقادات غلط، کار را مشکل می‌کنند.

وی بر این باور است که وزارت جهاد کشاورزی که مسئول تأمین مواد غذایی کشور است باید به مسئول تولید مواد غذایی تبدیل شود و این رویکرد که غذا در هر جا ارزانتر است تأمین شود نیز باید تغییر کند.

امیدی نیا به نقش موثر این تکنولوژی در رفع فقر و بیکاری اشاره و بیان کرد: یک پنبه تراریخته در زاهدان می‌تواند فقر و بیکاری را حل کند کمااینکه پاکستان هم همین کار را انجام داده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا