سازمان جهانی بهداشت، واکسن «سینوفارم» چین را تایید کرد

به گزارش واکسن آنلاین، سازمان جهانی بهداشت (WHO)، ایمنی، اثربخشی و شیوه‌های خوب تولید واکسن کووید-۱۹ سینوفارم (Sinopharm) چین را بر اساس داده‌های مختلف و بازرسی‌های انجام شده در محل، تایید کرد.

­سازمان جهانی بهداشت از واکسن ضد کرونای سینوفارم چین تمجید کرد.

ماریانجلا سیمائو (Mariângela Simão) معاون دسترسی به دارو و محصولات بهداشتی دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در نشستی خبری گفت داده‌های بالینی واکسن سینوفارم ارزیابی و ثابت شده است این واکسن ایمن و کارآمد است.

وی افزود: «واکسن سینوفارم پس از بررسی گسترده یک گروه مشاوره فنی خارجی که داده‌های مختلف را ارزیابی کرد و بازرسی‌های محلی که در چین در ماه‌های ژانویه و فوریه (حدوداً دی و بهمن گذشته) انجام داد، روز جمعه مجوز استفاده اضطراری سازمان جهانی بهداشت را دریافت کرد. در نتیجه شیوه‌های خوب تولید سینوفارم قابل قبول است. ما همچنین به داده‌های بالینی موجود برای سینوفارم، دسترسی پیدا کردیم. این داده‌ها نیز از لحاظ اثربخشی، ایمنی و شیوه‌های خوب تولید، مناسب تشخیص داده شد».

سیمائو همچنین گفت واکسن سینوفارم «در جهان بسیار مورد استفاده قرار گرفته و هم ایمن و هم کارآمد تشخیص داده شده است».

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه به واکسن کووید-۱۹ سینوفارم چین، مجوز استفاده اضطراری اعطا کرد و بدین ترتیب، این ششمین واکسنی است که تایید این سازمان را برای ایمنی، اثربخشی و کیفیت دریافت کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا