رئیس جمهور: در دولت دوازدهم تمام افراد پرخطر واکسینه می‌شوند

به گزارش واکسن آنلاین، رئیس جمهور گفت: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در دولت دوازدهم بتوانیم تمام افراد پرخطر را واکسینه کنیم.

روحانی در جلسه امروز هیات دولت در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه کرونا جدی است و مخصوص ما هم نیست و ده‌ها و صد‌ها کشور گرفتار آن هستند، گفت: فرق ما با دیگران این است که ما در شرایطی وارد این جبهه شدیم که در جنگ اقتصادی و در تحریم کامل بودیم.

روحانی افزود: ما می‌توانستیم واکسن را زودتر وارد ایران کنیم و واکسنیاسیون را به صورت گسترده از اسفند ماه شروع کنیم، اما چرا این کار صورت نگرفت و دلیل آن چه بود؟ باید مسئولان بیایند و دلیل آن را توضیح دهند و جواب بدهند.

رئیس جمهور گفت: از روز اول واکسن‌هایی درست شد که در مرحله اول و دوم موفق بود و اعلام کردند که ما حاضریم مرحله سوم را به شما بدهیم کما اینکه به برخی از کشور‌ها دادند و زمانی که این بحث مطرح بود و البته ما هم آن را قبول نکرده بودیم عده‌ای گفتند مسئولین می‌خواهند ما را موش آزمایشگاهی کنند.

وی تصریح کرد: این صحبت‌ها از سوی برخی آدم‌هایی عنوان شد که پزشک هم بودند و سمت‌های دیگر هم داشتند، ولی ما این کار را نکردیم و گفتیم تا مطمئن به واکسن نشویم آن را وارد نمی‌کنیم و همین امر موجب کمی تاخیر شد.

روحانی افزود: اگر مثل برخی از کشور‌ها در مرحله سوم آن را وارد می‌کردیم واکسیناسیون زودتر شروع می‌شد، اما هرچقدر فکر کردیم دیدیم که واکسنی که هنوز به آن اطمینان نداشتیم و هیچ مقام مسئول بین المللی هم آن را تایید نکرده بود نمی‌توانستیم مردم را مورد آزمایش قرار دهیم.

رئیس جمهور گفت: حال یک زمانی واکسن مربوط به خودمان است و می‌خواهیم آن را درست کنیم و مردم هم داوطلب هستند، آن چیز دیگری است، اما زمانی واکسن را کشور دیگری ساخته و ما می‌خواهیم وسیله آزمایش او باشیم که اینجا سخت‌تر است.

روحانی افزود: زمانی که واکسن کوواکس آمد ما برای خرید واکسن رفتیم و جزو اولین‌ها بودیم. قرار بود که پیش پرداخت آن که ۵۲ میلیون دلار بود به آن‌ها منتقل کنیم و نشد و هر کجا رفتیم دیدیم که این ۵۲ میلیون دلار در امریکا گیر خواهد کرد و آن را خواهند خورد و به مقصد نخواهد رسید.
رئیس جمهور گفت: تا رفتیم برای گرفتن واکسن راه پیدا کنیم طول کشید و همین امر باعث شد که ما در ته صف قرار بگیریم و به همین دلیل ما عقب افتادیم.

وی اضافه کرد: واکسن کوواکسی که قرار بود در اسفندماه به دست ما برسد یا حتی زودتر به تاخیر افتاد و بخش کوچکی از آن وارد شد و بخش بزرگ آن باقی ماند و همین باعث مشکل شد.

رئیس جمهور گفت: مردم بدانند که واکسن چیزی نیست که در دنیا فراوان باشد و سوهان قم نیست که از در هر مغازه رد بشوید دعوت به خرید آن بکنند بلکه واکسن مطمئن به اندازه کافی نیست و گرفتن آن آسان نیست، اما ما همه تلاش‌های خود را برای خرید واکسن انجام می‌دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا