پاسخ وزارت بهداشت به ادعای گم شدن ۲۰۰ هزار دُز واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، سخنگوی سازمان غذا و دارو به اظهارات برخی افراد از جمله برخی نمایندگان مجلس مبنی بر گم شدن ۲۰۰ هزار یا چند صد هزار دُز واکسن وارداتی کرونا پاسخ داد.

­کیانوش جهانپور ضمن تکذیب ادعای گم شدن چند صدهزار دُز واکسن وارداتی کرونا گفت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و متأسفانه به نظر می‌رسد این رفتار و گفتار بی پایه و اساس و ادعا‌های واهی دارد در برخی افراد عادی می‌شود.

وی افزود: موضوع گم شدن ۲۰۰ هزار یا صد هزار دُز واکسن موضوعی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت و جای شگفتی است که فردی به عنوان نماینده ملت چنین تخلف و جرم آشکار و بزرگی را قبل از آنکه از طریق مراجع نظارتی و قضایی پیگیری کند، تنها به یک مصاحبه اکتفا کرده و در مورد آن صحبت کند.

جهانپور تأکید کرد: این موضوع کذب محض است و همه ساز و کار‌هایی که در مسیر واردات و توزیع واکسن اندیشیده شده از جمله رصد هوشمند با سامانه‌های «تی تک» و سامانه‌های چهارگانه بهداشتی، نه تنها مانع از نشت آشکار واکسن به بازار سیاه شده، بلکه تخلفات احتمالی را هم به حداقل ممکن کاهش داده است.

وی گفت: انتظار می‌رود افراد اظهارنظر‌های مسؤولانه در این زمینه داشته باشند و قبل از پذیرش هر ادعایی، مستندات آن را طلب کنند و حداقل با کارشناسان امر مشورت و بعد اظهار نظر کنند. ادعا‌های بی پایه و اساس در این زمینه ثمره‌ای جز تشویش اذهان عمومی و مخدوش نمودن نابجای چهره نظام و نظام سلامت و در نهایت بی اعتبار شدن نهاد‌ها و یا رسانه‌هایی که این افراد بدانجا مرتبط هستند، نخواهد داشت.

مدیرکل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: مصرانه انتظار داریم افراد در اظهار نظر درباره موضوع راهبردی مثل واکسن که امروز یک مسأله ملی است، مسؤولانه‌ رفتار کنند و حداقل‌های اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای را در این زمینه مد نظر قرار دهند.

جهانپور همچنین گفت: تا پایان اردیبهشت حدود ۳ میلیون دُز واکسن دیگر وارد کشور خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا