شکسته شدن رکورد واکسیناسیون علیه کرونا در اسپانیا

به گزارش واکسن آنلاین، با تزریق واکسیناسیون ۶۱۱ هزار و ۷۶۷ دوز واکسن طی ۲۴ ساعت در اسپانیا رکورد تازه ای در ترزیق واکسن در این کشور ثبت شد.

طبق آخرین آمار اعلام شده در برنامه واکسیناسیون اسپانیا، ۶۱۱ هزار و ۷۶۷ دوز واکسن طی ۲۴ ساعت تزریق شده است که این رقم بیشترین آمار روزانه به ثبت رسیده از زمان آغاز واکسیناسیون در این کشور است.

طرح واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ در اسپانیا با شتابی بی سابقه به آمار تقریبی ۷ میلیون شهروند ایمن شده با دوز کامل واکسن رسید؛ این رقم نشان دهنده ۱۴.۷ درصد جمعیت این کشور است.

آخرین گزارش اعلام شده از واکسیناسیون در اسپانیا که مربوط به روز پنج شنبه است، نشان می‌دهد که از میزان بیش از ۶۱۱ هزار دوز تزریق شده در یک روز، ۲۶۰ هزار و ۵۲۷ نفر، آخرین دوز خود را دریافت کردند. البته، آخرین رکورد روزانه‌ای که پیش‌تر از میزان واکسن تزریق شده در یک روز ثبت شده بود مربوط به ۵ مه می‌شود که در آن بیش از ۵۷۳ هزار نفر واکسن را دریافت کرده بودند.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که از پنج شنبه هفته گذشته تا یک هفته بعد از آن، واکسن‌های تزریق شده برای یک میلیون و ۲۰ هزار و ۲۳۲ نفر، دوز آخر به حساب می‌آمده است. علاوه بر این، هفته گذشته در حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر واکسینه شدند که این رقم بالاترین میزان صورت گرفته طی یک هفته، از زمان آغاز واکسیناسیون (۴ ماه قبل) است.

آخرین داده‌های وزارت بهداشت اسپانیا نشان می‌دهد تعداد افرادی که ۱ دوز یا هر ۲ دوز واکسن را دریافت کرده اند، ۱۴ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۳۰۶ نفر است که بیانگر ۳۱.۴ درصد جمعیت است؛ از این میان به ۷ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۶۲۳ فرد اولین دوز واکسن تزریق شده است و در حدود ۷ میلیون نفر روند واکسیناسیون خود را کامل کرده اند.

تا کنون در حدود ۲۴ میلیون دوز واکسن به اسپانیا رسیده است که نزدیک به ۹۱ درصد آن به افراد تزریق شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا