رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت اعلام کرد؛ واکسینه شدن افراد بالای ۷۵ سال تا پایان هفته


به گزارش واکسن آنلاین، واکسینه کردن افراد بالای هفتاد و پنج سال دارای پرونده الکترونیک سلامت تا چهارشنبه ادامه دارد و جاماندگان میتوانند پس از این زمان در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

جعفرصادق تبریزی با بیان اینکه تا اول وقت امروز به ۱۲۹ هزار نفر از افراد بین ۷۵ تا ۷۹ سال واکسن تزریق شده است گفت: این افراد از طریق پیامک و تماس تلفنی از طریق شبکه‌های بهداشت فراخوانده شده اند.

وی با اشاره به اینکه تا چهارشنبه اگر با افراد این گروه سنی تماسی حاصل نشد می‌توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند که امیدواریم تا اوایل هفته آینده ۹۳۰ هزار نفر این رده سنی به اتمام برسد.

آقای دکتر جعفرصادق تبریزی افزود: پس از اینکه پیامک برای کسانی که لیست آن‌ها را داریم ارسال شد و برای واکسن فراخوان شدند و آمدند، آن وقت سامانه برای ثبت نام مابقی کسانی که در لیست نبودند آغاز می‌شود. یعنی اکنون تنها افراد بالای ۸۰ سال می‌توانند ثبت نام کنند و احتمالا از آخر این هفته ۷۵ سال به بالا هم بتوانند در سامانه ثبت نام کنند.

وی افزود: تا دیشب ۶۷ هزار نفر از طریق سامانه salamat.gov.ir ثبت نام برای گروه سنی بالای هشتاد سال کردند که تزریق واکسن برای حدود ۲۷ هزار نفر از آن‌ها انجام شد، حدود ۱۴ هزار و ۹۰۰ نفر نوبت دهی شدند و پیامک برایشان ارسال شده است. بالای ۵۰ درصد (۳۴ هزار نفر) کسانی که در سامانه ثبت نام کردند از تهران بزرگ هستند.

جمعیت سالمندان بالای ۸۰ سال کشور حدود یک میلیون و ۱۶۰ نفر است و از این تعداد تا دیروز حدود ۷۵۰ هزار نفر یا ۶۵ درصد واجدین شرایط را واکسینه کردیم که درصد و پوشش خوبی است و امیدواریم این میزان پوشش به بالاتر از ۷۰ یا ۷۵ درصد برسد.

وی تأکید کرد: مراکز ما محدودیت تعداد تزریق روزانه ندارند؛ البته، چون هنوز واکسن به تعداد کافی به دستمان نرسیده بود مقداری با احتیاط حرکت می‌کردیم، ولی امروز صبح حدود یک میلیون واکسن و امشب هم یک و نیم میلیون واکسن دریافت می‌کنیم و به این طریق واکسیناسیون را انجام می‌دهیم. مجددا چهارشنبه این هفته و هفته آینده هم حدود ۲ میلیون واکسن به دستمان می‌رسد که گروه‌های سنی بعد را هم پوشش می‌دهد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۷۰ درصد جمعیت بالای ۸۰ سال واکسینه شده اند و جاماندگان این گروه می‌توانند با ثبت نام در سامانه از زمان تزریق واکسن خود مطلع شوند و سهمیه واکسن ان‌ها حذف نمی‌شود.

وی افزود: زمانی که ۷۰ درصد جمعیت ۷۵ تا ۷۹ سال نیز واکسینه شوند تزریق واکسن گروه سنی بعدی آغاز می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا