تقاضای تسریع در تامین منابع مالی خرید واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر بهداشت و رئیس کل بانک مرکزی، خواستار تسریع در تامین منابع مورد نیاز برای خرید واکسن داخلی و خارجی شد.

بابک دین پرست در نامه‌ای به معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس کل بانک مرکزی، خواستار اجرای بند ۴ مصوبات شصت و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، در خصوص تامین منابع مورد نیاز برای خرید واکسن داخلی و خارجی شد.

براساس این گزارش در بند ۴ مصوبات آخرین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که روز شنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت ماه جاری برگزار شد، آمده است: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز است، تا سقف یک میلیارد دلار از محل درآمد‌های ارزی دولت و یا ذخایر ارزی خود، مازاد بر سقف ۸ میلیارد دلار موضوع بند سوم بخش ب تبصره ۱ قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور برای تامین واکسن کرونا به نرخ ترجیحی به درخواست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تخصیص و پرداخت ارز کند. همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است معادل ریالی آن را با نرخ ترجیحی تامین کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا