وزیر بهداشت: تمام جمعیت کشور تا پایان سال واکسینه می‌شوند

به گزارش واکسن آنلاین، سعید نمکی طی گفتگو با خبرنگاران افزود: بر اساس سند ملی با وجود تاخیر در واردات واکسن به دلیل تحریمها، افزایش سرعت واکسیناسیون مورد تاکید است.

وی ادامه داد: پیش از این روزانه ۱۵۰ هزار تا ۱۶۰ هزار نفر علیه کرونا واکسینه می‌شدند که به دنبال اقدامات و برنامه ریزی‌ها این تعداد به بیش از ۴۰۰ هزار نفر در روز افزایش یافته است.

وزیر بهداشت گفت: تا اوایل تیر ماه امسال ۱۴ میلیون نفر شامل بیماران خاص و بالای ۶۰ سال در کشور واکسینه خواهند شد و تا اواخر تابستان جمعیت انبوه تری زیر پوشش واکسیناسیون قرار می‌گیرند.

وی افزود: همچنین واکسن تولیدی داخل از خرداد ماه به مجموعه واکسن‌ها خواهد پیوست که در این زمینه ایران در مدت کوتاه راه ۲۰ ساله را طی کرد.

دکتر نمکی با قدردانی از اقدامات موثر ستاد استانی مقابله با کرونا در خراسان رضوی برای مدیریت هوشمندانه موج چهارم شیوع کرونا و همچنین تولیت آستان قدس رضوی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی ادامه داد: خراسان رضوی یکی از استان‌های موفق کشور در مدیریت موج چهارم شیوع کرونا بود.

وی با هشدار نسبت به خطر ورود ویروس کرونای هندی از طریق شرق و جنوب شرق کشور گفت: استان‌های شرقی و جنوبی از قبیل خراسان رضوی باید آمادگی کامل در این زمینه داشته باشند.

وزیر بهداشت افزود: این استان‌ها باید کوچکترین موارد را رصد و در صورت مشاهده خوشه‌هایی از ویروس کرونای هندی یا آفریقایی بلافاصله نسبت به نابودی آن اقدام کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا