استاندار تهران:‌ مردم در «ناصرخسرو» دنبال واکسن کرونا نباشند

به گزارش واکسن آنلاین، استاندارتهران با بیان اینکه مردم به دنبال واکسن تقلبی نباشند، گفت:‌ برخی صحبت ها در مورد وجود واکسن در ناصرخسرو و خارج شبکه بهداشت و درمان به لحاظ علمی و تخصصی، صحیح نیست چراکه ورود واکسن به کشور و نگهداری آن، شرایط استانداردی را می طلبد.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهارداشت: مردم به دنبال واکسن تقلبی و خارج از عرضه دانشگاه های علوم پزشکی نباشند چرا که هم مال و هم سلامت آنها را به خطر می اندازد.

استاندار تهران به مردم اطمینان داد: کمبودی برای تزریق واکسن وجود ندارد و به زودی واکسن داخلی نیز توزیع می شود.

وی ادامه داد: ۶۰۲ هزار دُز واکسن در اختیار استان تهران قرار گرفته است که از این رقم ۷۲.۵ درصد تا کنون تزریق شده است.

به گفته بندپی، ارزیابی و رصدها در استان تهران نشان می دهد که ۷۴ درصد مردم از ماسک استفاده می کنند که این میزان رعایت مسایل بهداشتی در حمل و نقل عمومی که یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر جابجا می کند جای تقدیر دارد.

وی اظهار داشت:‌ روند واکسیناسیون در تهران خوب بوده بطوریکه از ۶۰۲ هزار دز واکسنی که در اختیار استان تهران قرار گرفته، ۴۳۷ هزار دز تزریق شده است که البته مطالبه ما از وزارت بهداشت این است که به نسبت جمعیت، تخصیص واکسن انجام شود.

بندپی خاطرنشان کرد:‌ هم اکنون میزان رعایت فاصله اجتماعی در تهران به ۷۳ درصد رسیده است که این رقم نشان می دهد مردم و اصناف همکاری خوبی با مسئولان در این حوزه داشته اند.

وی همچنین با بیان اینکه بیمارستان ها برای مقابله با ویروس کرونا در ماه های گذشته در سراسر استان تهران از انجام درمان های غیرضرور منع شدند که به تبع آن درآمد آنها کم شده است، خاطرنشان کرد: از این رو مقرر شد سازمان های بیمه در جلسه آینده ستادمقابله با کرونا استان تهران گزارشی از پرداخت های خود به دانشگاه های علوم پزشکی را ارائه کنند تا بتوانیم از این طریق بخشی از کاهش درآمد بیمارستان ها را جبران کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا