تصمیم ژاپن برای ارسال واکسن به دیگر کشور‌ها

به گزارش واکسن آنلاین، دولت ژاپن اعلام کرد در نظر دارد واکسن‌های کووید-۱۹ خود را با کشور‌های دیگر به اشتراک بگذارد.

سخنگوی دولت ژاپن در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «ما فکر می‌کنیم که دسترسی عادلانه به واکسن‌های امن و موثر در همه کشور‌ها و همه مناطق به منظور رسیدن به یک پوشش سلامتی جهانی، امری مهم است.»

در همین حال یکی از کمیته حزب حاکم در ژاپن از دولت خواسته است بخشی از ذخایر واکسن‌های آسترازنکای خود را به تایوان ارسال کند.

تایوان با تشدید همه گیری ویروس کرونا مواجه شده و این در حالی است که تنها حدود یک درصد جمعیت این جزیره بیش از ۲۳ میلیون نفری تاکنون واکسینه شده اند.

رئیس یکی از کمیته های حزب حاکم در ژاپن که مسئولیت روابط با تایوان را بر عهده دارد، ساعاتی پیشتر اعلام کرد: «دولت باید در اسرع وقت ممکن به تایوان واکسن ارسال کند. هنگامی که ژاپن نیاز به ماسک داشت، تایوان دو میلیون ماسک برای ما فرستاد.»

وزارت امور خارجه تایوان از اظهارنظر مستقیم در این باره خودداری کرده است، اما اعلام کرد دولت در تلاش است تا به واسطه تولیدکنندگان واکسن‌ها یا برنامه کوواکس، واکسن‌های مورد نیاز خود را تامین کند.

ژاپن هفته گذشته استفاده از واکسن آسترازنکا را تائید کرد و متعهد به خرید ۱۲۰ میلیون دز از این واکسن شد. اما به علت نگرانی‌ها در مورد خطر ایجاد لختگی خون در برخی موارد نادر‏، هنوز نتوانسته است از این واکسن‌ها در کشور استفاده کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا