مدیر کنترل کیفی مؤسسه رازی مطرح کرد؛ نتایج مطلوب واکسن رازی در آزمایش‌های کنترل کیفیت

به گزارش واکسن آنلاین، مدیر کنترل کیفی مؤسسه رازی گفت: واکسن نوترکیب رازی کووپارس نیز که برای کنترل و مهار ویروس کووید – ۱۹ ساخته شده در تمام آزمایش‌های کنترل کیفیت نتایج مطلوبی به همراه داشته است.

سینا سلیمانی صبح شنبه با اشاره به کنترل کیفیت بیش از ۶۰ فرآورده بیولوژیک در مؤسسه رازی اظهار کرد: این فرآورده‌ها شامل انواع واکسن‌های ویروسی، باکتریایی، انگلی، واکسن‌های زنده، غیرفعال و واکسن‌های نوترکیب، انواع سرم‌های درمانی، فرآورده‌های خونی، کیت‌ها و آنتی‌ژن‌های تشخیصی هستند که با انجام آزمایش‌های مختلف بر اساس منابع معتبر بین‌المللی تحت فرآیندهای کنترل کیفیت قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در این مجموعه تمام آزمایش‌های برون تنی و درون تنی روی فرآورده‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: در سال‌های اخیر به ویژه از سال ۱۳۹۹ برنامه‌ریزی مناسبی برای معتبرسازی آزمایش‌های کنترل کیفیت اجرا شده که گام بلندی در ارتقای سطح کیفی تست‌های کنترل کیفیت به شمار می‌آید.

مدیر کنترل کیفی مؤسسه رازی با اشاره به ریشه‌کنی بیماری‌هایی مانند فلج اطفال و کنترل بیماری‌هایی مانند سرخک در کشور بیان کرد: این موفقیت‌های بزرگ سیستم بهداشت و درمان کشور، مرهون تولیدات مؤسسه رازی است و کنترل کیفیت فرآورده در کسب این دستاوردها نقش به سزایی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: واکسن نوترکیب رازی کووپارس نیز که برای کنترل و مهار ویروس کووید – ۱۹ به دست محققان توانمند مؤسسه رازی ساخته شده، در تمام آزمایش‌های کنترل کیفیت نتایج مطلوبی به همراه داشته است.

سلیمانی از ارزیابی ۱۰۰ نمونه ماده ضدعفونی‌کننده ویروسی توسط کنترل کیفی مؤسسه خبر داد و گفت: مجموعه مدیریت کنترل کیفیت علاوه بر کنترل فرآورده‌های داخل مؤسسه، خدمات استراتژیکی در سطح کشور ارائه می‌دهد. در این ارتباط در مدت همه‌گیری کووید – ۱۹، بیش از ۱۰۰ نمونه ماده ضدعفونی‌کننده ویروسی به ویژه در مورد کرونا ویروس از مراکز مختلف کشور ارسال و در بخش کنترل واکسن‌های ویروسی مورد ارزیابی قرار گرفت و گواهی‌های مربوطه صادر شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا