آژانس دارویی اتحادیه اروپا، واکسن فایزر را برای ۱۵ ساله‌ها تایید کرد

به گزارش واکسن آنلاین،­ آژانس دارویی اروپا به واکسیناسیون نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله چراغ سبز نشان داد.

به این ترتیب واکسن فایزر که پیشتر در کانادا و آمریکا برای نوجوانان به کار گرفته شد حالا می‌تواند در فرانسه مورد استفاده قرار گیرد. به نظر می‌رسد فرانسه به شدت در این زمینه تمایل دارد.

یک پسر نوجوان می‌گوید من در مورد واکسن زدن اندکی تردید دارم. به ویژه آنکه افرادی در مورد عوارض جانبی این واکسن‌ها صحبت می‌کنند.

دختر نوجوانی می‌گوید من واکسن خواهم زد، زیرا از نظر من این کار برای پدر بزرگ و مادر بزرگ من اهمیت زیادی دارد.
چراغ سبز آژانس دارویی اروپا در خصوص به کارگیری واکسن فایزر برای نوجوانان بر اساس مطالعات فایزر بر دو گروه نوجوان در سن ۱۲ تا ۱۵ سال است.

طبق مطالعات فایزر هزار و پنج نوجوان واکسن زدند و هیچ یک از آن‌ها به کووید ۱۹ مبتلا نشدند. ۹۷۸ نوجوان دیگر هم دارونما دریافت کردند و ۱۶ تن از آن‌ها به کووید ۱۹ مبتلا شدند؛ بنابراین طبق این تحقیقات واکسن برای جلوگیری از ابتلا به بیماری صد در صد موثر است و هیچ عوارض قابل توجهی ندارد.

از دیدگاه یک اپیدمیولوژیست فرانسوی با افزایش سویه‌های ویروس کرونا، واکسیناسیون نوجوانان برای افزایش ایمنی جمعی ضرورت دارد. پروفسور آرنو فونتانه می‌گوید برای متوقف کردن شیوع این ویروس به شدت مسری باید بخش عمده جامعه را واکسینه کرد. باتوجه به اینکه واکسن صد در صد موثر نیست باید ۹۰ درصد جامعه واکسینه شود؛ بنابراین اگر می‌خواهیم روند اپیدمی را متوقف کنیم کودکان هم باید واکسینه شوند.

مقامات عالی بهداشت فرانسه قرار است هفته آینده نظر خود را در مورد به کارگیری واکسن فایزر برای ۱۲ تا ۱۵ ساله‌ها اعلام کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا