پروفسور مطرح فرانسوی افشا کرد؛ فساد در شرکت‌های تولید واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، پروفسور دیدیه رائولت اعلام کرد فساد و رشوه همراه با سوءاستفاده دولت‌ها، حقیقت تلخ و تاسف آور در روند تولید واکسن است.

همزمان با سفر رئیس جمهور فرانسه و وزیر بهداشت آلمان به آفریقای جنوبی و حمایت مشروط از تولید واکسن در قاره سیاه، مدیر دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت از آهنگ بسیار کند واکسیناسیون در قاره سبز انتقاد کرد و هشدار داد همه گیری کرونا پایان نمی‌یابد، مگر زمانی که ۷۰ درصد جمعیت جهان واکسینه شوند.

در این اثنا که بحران ویروسی بازار داغ و پررونقی را برای شرکت‌های صنایع دارویی و آزمایشگاه‌های تولید واکسن فراهم کرده است؛ پروفسور جنجالی دیدیه رائولت در مصاحبه‌ای افشاگرانه اعلام کرد فساد و رشوه همراه با سوءاستفاده دولت‌ها، حقیقت تلخ و تاسف آور در روند تولید واکسن است.
به گفته رئیس بیمارستان دانشگاهی مدیترانه در شهر مارسی فرانسه، شرکت‌های آمریکایی ژیلیاد، فایزر و شرکت آسترازنکا و همچنین آزمایشگاه تولید واکسن در انگلیس با محکومیت‌های مالی شدید روبرو هستند.

صنایع دارویی ژیلیاد با ۹۷ میلیون دلار، فایزر با ۶۰ میلیون دلار و آسترازنکا با ۵ و نیم میلیون دلار فساد و رشوه مواجه اند. رائولت همچنین بخش بزرگی از سوءاستفاده‌های مالی شرکت‌های تولید واکسن را مدیون نشریات علمی و مافیای آن‌ها درشبکه‌های رادیو و تلویزیون به عنوان بازو‌های تبلیغاتی معرفی کرده است.

این پروفسور مطرح فرانسوی هر چند حداکثر مصونیت بخشی واکسن‌های موجود در جهان را ۷۰ درصد می‌داند، اما در عین حال معتقد است کشور‌های تولید کننده واکسن بومی، برندگان جنگ واکسن در جهان هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا