جانشین صلیب سرخ در ایران: پیگیر تامین واکسن کرونا برای مهاجرین ساکن در ایران هستیم

به گزارش واکسن آنلاین، جانشین نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران گفت: تامین واکسن مورد نیاز برای اتباع خارجی و مهاجرین با همکاری هلال احمر پیگیری می‌شود.

دانیل مونیوس روخاس روز دوشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات اتباع خارجی در یزد با بیان اینکه در این خصوص تاکنون حمایت های تخصصی لازم صورت گرفته افزود: ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و توانبخشی با حضور نیروهای متخصص جزو برنامه‌های صلیب سرخ است .

وی بیان اینکه در شرایط کرونا و برای رسیدگی به وضعیت جامعه هدف توسط ایران با همکاری بخش‌های مختلف، اقدامات مناسبی صورت گرفته ادامه داد: اعزام تیم‌های متخصص برای ارتقای خدمات به خصوص برای مهاجرین و اتباع خارجی جزو برنامه‌های این کمیته است که تاکنون انجام شده است.

این مسوول یادآور شد: صلیب سرخ هیچگاه به دنبال موازی‌کاری با مجموعه‌های مختلف نیست و برای اختصاص بودجه، محدودیتی ندارد و با نگاه طولانی به طرح‌ها، به دنبال کمک تخصصی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و امدادی در خدمت رسانی به مهاجرین و اتباع خارجی است.

مونیوس روخاس اظهار کرد: رسالت اصلی ما کمک به افرادی است که در مخاصمات بین‌المللی درگیر مشکلات و انواع آسیب‌ها می‌شوند که نمونه بارز آن فعالیت‌هایی است که هم‌اکنون در کشورهایی همانند یمن، عراق و سوریه صورت می‌گیرد و با قوت در راستای کمک به مردم ادامه دارد.

جانشین نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران گفت: ارایه خدمات به مهاجرین و اتباع در ایران با بی‌طرفی کامل همانند سایر افراد این کشور صورت می‌گیرد و این امری زیبا، پسندیده و قابل ستایش است و به جد برای تداوم آن حمایت می‌شود.

مونیوس روخاس گفت: در یزد تاکنون برای رفاه و ارایه خدمات به اتباع و مهاجرین کارهای بزرگی با همکاری بخش‌های مختلف به خصوص اداره‌کل اتباع خارجی و هلال احمر صورت گرفته و ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که از تمامی طرح‌ها با بررسی اقدام می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا