افزایش تقاضای جهانی برای دریافت واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه

به گزارش واکسن آنلاین، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه عنوان کرد که درخواست‌های جهانی برای دریافت واکسن اسپوتنیک وی به دلیل ایمنی و کارایی بالا رو به افزایش است.

کریل دیمیتریف در مصاحبه با کانال روسیه- ۱ تصریح کرد: ما شاهد افزایش گسترده درخواست ها برای واکسن روسیه در سراسر جهان هستیم که به دلیل حصول بهترین نتیجه هم در بخش کارایی و هم ایمنی است.

وی به این موضوع اشاره کرد که کارایی و تاثیر مثبت واکسن اسپوتنیک وی نه تنها از سوی کارشناسان روس تایید شده بلکه اطلاعات بدست آمده از استفاده کنندگان این واکسن در آرژانتین، مجارستان، مکزیک و بسیاری از کشورها نیز نشان از تاثیر مثبت این واکسن داشته است.

واکسن اسپوتنیک وی پیش از این در کشورهایی با جمعیت بالغ بر سه میلیارد نفر ثبت شده است.

براساس ارزیابی پرونده های بیماران روسی کووید- ۱۹ که واکسن اسپوتنیک وی دریافت کرده اند، کارایی این واکسن ۹۷.۶ درصد اعلام شد. این ارزیابی از اوایل دسامبر سال گذشته( اواسط آذر ۹۹) تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ (۱۱ فروردین ۱۴۰۰) انجام گرفت.

پیشتر گزارش شده بود که نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که واکسن روسی “اسپوتنیک وی” در خنثی کردن و مقابله با گونه برزیلی ویروس کرونا بسیار موثر بوده است.

براساس تحقیقات انجام شده توسط محققان در آرژانتین نیز مشخص شد که واکسن “اسپوتنیک وی” پاسخی قوی در راستای ایجاد مصونیت در برابر این گونه برزیلی کرونا از خود نشان می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا