آثار جبران‌ناپذیر قطعی برق بر زنجیره سرد نگهداری واکسن‌های کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نسبت به آثار جبران‌ناپذیر قطعی احتمالی برق بر زنجیره سرد نگهداری واکسن‌های کرونا هشدار داد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان با اشاره به تاثیر قطعی برق بر زنجیره سرد نگهداری واکسن‌های کرونا، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مخازن انبار واکسن کرونا، برای تامین زنجیره سرد واکسن‌های خوزستان دو دستگاه دیزل ژنراتور قرار داده‌ایم تا در صورت قطعی برق، یکی از این دیزل ژنراتورها وارد مدار شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در صورت قطعی مکرر برق، زنجیره سرد مخازن انبار واکسن قطع می‌شود و واکسن‌ها خراب می‌شوند بنابراین باید برق این مراکز قطع نشود؛ البته خوشبختانه تاکنون برق این مراکز قطع نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در صورت تامین نشدن برق به مدت هشت ساعت، واکسن‌ها خراب می‌شوند؛ در صورت ایجاد تغییر دمایی در واکسن‌ها، قطعا واکسن‌ها از رده خارج خواهند شد.

ابول‌نژادیان با اشاره به تبعات قطعی برق خانگی برای بیمارانی که در منزل از دستگاه اکسیژن استفاده می‌کنند نیز گفت: برخی از بیماران نیازمند اکسیژن، مانند بیماران مبتلا به کرونا یا جانبازان، در منزل به دستگاه اکسیژن‌ساز وابسته هستند که با قطعی برق، به سختی تنفس می‌کنند و جان‌شان در خطر می‌افتد.

وی افزود: زمانی که برق قطع می‌شود و دستگاه‌ها از کار می‌افتند، میزان اکسیژن خون بیمار کاهش می‌یابد و ممکن است بیمار تا پای مرگ برود بنابراین افرادی که دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی دارند باید کپسول اکسیژن تهیه کنند تا در صورت قطعی برق، دچار مشکل نشوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا