اعلام آمادگی ایران برای واکسیناسیون اتباع مهاجر

به گزارش واکسن آنلاین، معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر از آمادگی این جمعیت برای واکسیناسیون سه میلیون مهاجر و افراد مبتلا به بیماری‌های خاص در صورت تامین واکسن مورد نیاز خبر داد.

منصوره باقری در نشست بر خط پاسخگویی نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر به بیماری کووید-۱۹ در بخش خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به عنوان نماینده جمعیت هلال احمر ایران به مشکلات و چالش‌های هلال احمر در طول مقابله با همه‌گیری بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: به علت تحریم‌های یک جانبه در شرایط سختی قرار گرفتیم و با چالش‌هایی در انتقال وجوه به کشور و همچنین تهیه دارو و تجهیزات پزشکی بویژه در این شرایط همه‌گیری روبرو هستیم. در واقع تحریم‌های اقتصادی چالش بزرگی برای دریافت به موقع کمک‌های بین‌المللی هستند و منجر به کندی روند دریافت کمک‌های بشردوستانه می‌شوند.

وی با بیان اینکه داوطلبان هلال احمر ایران در خط مقدم پاسخگویی به این بیماری هستند، بنابراین حمایت از این داوطلبان برای دریافت واکسن کرونا ضروری است، افزود: از آغاز سال نو، هلال احمر ایران با هماهنگی نهادهای ذیربط دولتی نسبت به غربالگری مسافران مرزهای هوایی، دریایی و جاده‌ای اقدام کرده و تاکنون و بیش از ۳۵۰ هزار مسافر با مشارکت ۴۷۱ نیروی عملیاتی در ۲۸ مرز مورد پایش سلامت قرار گرفته اند.

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت با اشاره به وجود چندین مرکز واکسیناسیون هلال احمر ایران در کشور تاکید کرد: تاکنون ۱۹۵۲ داوطلب، واکسن دریافت کرده‌اند و هدف ما انجام واکسیناسیون برای بیش از ۸ هزار کارمند و ۱۰ هزار امدادگر است. هلال احمر ایران برای واکسیناسیون مردم به ویژه ۳ میلیون مهاجر و افراد مبتلا به بیماری‌های خاص در ایران آمادگی دارد.

باقری افزود: زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های لازم برای تحقق این هدف فراهم است اما نیاز فوری به واکسن‌های بیشتر داریم که ضروریست به عنوان نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر نقش مدافعه‌گری در تامین واکسن‌های جمعیت‌های ملی وجود داشته باشد.

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر در حاشیه نشست به موضوع فعالیت اصلی و استراتژیک جمعیت ملی در زمینه درگیر ساختن و آماده سازی جوامع محلی با ایجاد خانه‌های هلال در روستاها و مناطق دور افتاده به منظور بسیج منابع محلی برای توسعه و نشر مشارکت‌های داوطلبانه پرداخت و اظهار کرد: تاکنون ۵۰۰۰ خانه هلال در سراسر کشور فعال شده‌ و این خانه‌ها جوامع را آموزش می‌دهند تا به عنوان اولین پاسخ دهندگان برای شرایط اضطراری آماده باشند. درواقع با ایجاد خانه‌های هلال، جوامع محلی درگیر مسئولیت پذیری برای پاسخگویی به رویدادهای اضطراری می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا