تاکید پوتین بر اثربخشی بالای واکسن کرونای روسی

به گزارش واکسن آنلاین، رئیس جمهور روسیه گفت واکسن روسی به یکی از عنوان ایمن‌ترین و موثرترین واکسن‌های کرونا محسوب می‌شود و اثربخشی آن بیش از ۹۶ درصد است.

ولادیمر پوتین در جریان سخنرانی خود مجمع اقتصادی بین المللی در سن پترزبورگ گفت بگذارید یادآوری کنم که واکسن روسی به یکی از عنوان ایمن‌ترین و موثرترین واکسن‌های کرونا محسوب می‌شود و اثربخشی آن بیش از ۹۶ درصد است و طبق گفته گزارش مسئولان نظارتی ما، هیچ مورد مرگی بر اثر استفاده از این واکسن وجود نداشته است.

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد روسیه برای افزایش تولید و دعوت از مهمانان خارجی برای دریافت واکسن مقابله با کرونا آمادگی دارد. ولادیمیر پوتین از ممنوعیت استفاده از واکسن کرونا در برخی کشور‌ها با وجود تایید اثربخشی این واکسن انتقاد کرد و چنین اعمال محدودیت‌هایی را پوچ و با انگیزه سیاسی خواند. وی خاطرنشان کرد به نظر نمی‌رسد برخی کشور‌ها علاقمند به حفاظت از شهروندان خود در برابر این بیماری همه گیر باشند.

رئیس جمهور روسیه همچنین با بیان اینکه صد‌ها میلیون نفر به هیچ واکسنی دسترسی ندارند، افزود تنها ۱۰ درصد جمعیت جهان واکسن ضد کرونا را دریافت کرده اند.

آژانس دارویی اروپا از ۴ مارس در حال بررسی واکسن اسپوتنیک بوده، اما هنوز نتیجه تحقیقات خود را منتشر نکرده است.
برخی کشور‌ها مانند اسلواکی و مجارستان بدون منتظر شدن برای صدور مجوز آژانس دارویی اروپا، این واکسن را تایید کرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا