کارشناسان آلمانی: خاصیت آهن ربایی واکسن کرونا ادعایی بی‌اساس است

به گزارش واکسن آنلاین، ویدئو‌هایی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که نشان می‌دهد قطعات فلزی از جمله قاشق و چنگال خاصیت چسبندگی به بدن دارد و در پی آن ادعا می‌شود پس از دریافت واکسن کرونا، بدن این افراد خاصیت مغناطیسی پیدا کرده است.

این افراد چنین ادعایی را مطرح می‌کنند که موادی در واکسن کرونا وجود دارد که خاصیت مغناطیسی دارد. هولتز رییس بخش مغناطیس در پژوهشگاه درسدن در مصاحبه با نشریه فوکوس آلمان گفت: تعجب من از این است که چرا افرادی که چنین پدیده جدیدی را کشف کرده‌اند به متخصصانی مانند ما مراجعه نمی‌کنند و کشفشان را مورد آزمایش قرار نمی‌دهند.

هلم لیندنر که ۲۰ سال سابقه پژوهش در پدیده‌های مغناطیسی را دارد، می‌گوید: هر چیزی که حاوی الکترون باشد، خاصیت مغناطیسی دارد، از جمله انسان و حیوانات و این خاصیت اساسی را دیامغناطیس می‌نامند، اما قدرت جاذبه این مغناطیس بسیار کم است. او تاکید کرد: در واکسن‌ها هیچ گونه مغناطیسی وجود ندارد.

وی ادعای وارد کردن میکرو تراشه‌ها از طریق واکسن کرونا به بدن افراد را رد کرد و گفت: اندازه میکروچیپ‌ها در حیوانات خانگی تقریباً به اندازه یک دانه برنج است و سرنگ‌هایی که از طریق آن‌ها این تراشه‌ها ترزیق می‌شود به طور قابل توجهی قطورتر از سرنگ‌هایی هستند که برای واکسیناسیون کووید۱۹ استفاده می‌شود.

رکورد فعلی برای کوچک‌ترین میکروچیپ، نزدیک به یک میلی‌متر است که با سرنگ‌های فعلی قابل تزریق به بدن انسان نیستند.

کارشناسان وزارت بهداشت آلمان هم در رابطه با این شایعه هشدار داده و به کسانی که پرسیده‌اند، چرا در ویدیو‌های شبکه‌ها اجتماعی قاشق‌ها به بدن می‌چسبند، پاسخ داده‌اند، این پدیده در حالت‌های گوناگون، از جمله رطوبت پوست به دلیل عرق بدن یا استفاده از روغن‌های چسبنده بر روی پوست، ایجاد می‌شود. به این ترتیب با گذاشتن پارچه نازک به روی پوست و یا زدن کمی پودر به روی پوست و خنثی کردن این رطوبت، چسپندگی پوست نیز از بین می‌رود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا