هند برای تولید واکسن کرونا با شرکت «بیولوژیکال-ای» توافقنامه امضا کرد

به گزارش واکسن آنلاین، هند با شرکت بیولوژیکال-ای برای تولید ۳۰۰ میلیون دز از یک واکسن کرونا که هنوز در مرحله آزمایش است، توافق‌نامه امضا کرد.

دولت هند توافق‌نامه‌ای با تولیدکننده واکسن داخلی بیولوژیکال-ای برای تولید ۳۰۰ میلیون دز از واکسن ویروس کرونا (کووید-۱۹) که هنوز آزمایشات بالینی مرحله سوم آن ادامه دارد، امضا کرد.

در بیانیه ارائه شده توسط وزارت بهداشت هند، آمده است که پیشنهاد این شرکت برای تحویل در ماه های اوت – دسامبر ۲۰۲۱ با تصویب گروه متخصص ملی مدیریت واکسن پذیرفته شده است.

در این بیانیه با اشاره به اینکه توافق‌نامه‌ای برای دریافت ۳۰۰ میلیون دز واکسن کووید-۱۹ با شرکت بیولوژیکال-ای (Biological-E) امضا شده که هنوز تایید نشده و آزمایشات بالینی مرحله سوم آن ادامه دارد، آمده است که ۱۵ میلیارد روپیه (تقریبا ۲۰۵ میلیون دلار) بابت واکسن‌ها به شرکت پرداخت می‌شود.

واکسن مبتنی بر پروتئین که توسط بیولوژیکال-ای با همکاری دانشکده پزشکی دانشگاه بیلور در تگزاس، ایالات متحده آمریکا ساخته شده است و هدف آن ایجاد تحریک در ایمنی از طریق تولید مصنوعی پروتئین متصل به گیرنده است که باعث اتصال ویروس به سلول‌های انسانی می‌شود.

بنابر گزارش رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه، در هند مجوز استفاده اضطراری از واکسن کووید-۱۹ تهیه شده توسط دانشگاه آکسفورد با شرکت دارویی آسترازنکا، واکسن داخلی که به طور مشترک توسط شرکت بهارات بیوتک و شورای تحقیقات پزشکی هند توسعه یافته و نیز به واکسن اسپوتنیک وی، ساخت روسیه داده شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا