تایید واکسن کرونای استنشاقی ساخت چین

به گزارش واکسن آنلاین، شبکه تلویزیونی سی سی تی وی چین، اعلام کرد: واکسن استنشاقی کووید-۱۹ در چین تاییدیه سازمان غذا و داروی این کشور را برای آزمایش‌های بالینی وسیع‌تر دریافت کرد.

واکسن استنشاقی چین که در حال حاضر در موارد اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد توسط گروه چِن وی یکی از بزرگترین تولید کنندگان واکسن در چین و پژوهشگر آکادمی علوم نظامی در این کشور تولید شده است.

خانم چن، این خبر را روز پنجشنبه در همایش نوآوری پوجیانگ ۲۰۲۱ در شانگ‌های اعلام کرد.
او می‌گوید دز مورد نیاز واکسن استنشاقی یک پنجم دوز واکسن‌های تزریقی است و نیازی به نگهداری آن در داخل بطری‌های شیشه‌ای نیست.

علاوه بر ایمنی سلولی و هومورالی (مزاجی) که واکسن‌های تزریقی در بدن افراد ایجاد می‌کنند، واکسن استنشاقی قابلیت ایجاد ایمنی مخاطی را نیز دارد. ایمنی مخاطی به واسطه استنشاق واکسن از طریق اسپری ایجاد می‌شود.

واکسن استنشاقی با استفاده از اسپری به ذرات بسیار ریز تبدیل و با دم، وارد راه تنفسی و شش‌ها می‌شود و به این ترتیب ایمنی در بدن فرد گیرنده ایجاد می‌شود. از مزایای دیگر واکسن استنشاقی ورود بدون درد آن به بدن و قابلیت دسترسی بالای آن است.

در رابطه با تاثیر گونه‌های مختلف ویروس بر روی واکسن که نگرانی بزرگ عمومی در سطح جهان است چن می‌گوید با توجه به تاثیر بیشتر گونه آفریقایی بر روی واکسن ها، تیم او در حال انجام آزمایش‌های بالینی بر روی این گونه جهش یافته ویروس کروناست تا بتوانند ایمنی واکسن استنشاقی را در برابر گونه‌های جهش یافته افزایش دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا