صادرات واکسن های چین به ۳۵۰ میلیون دوز رسید

به گزارش واکسن آ‌نلاین، معاون کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد گفت که چین تاکنون ۳۵۰ میلیون دوز واکسن به دیگر کشورها اهدا و یا صادر کرده است.

«زنگ یی شین» روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در پکن افزود: تولیدکنندگان واکسن در چین با بسیاری از کشورهای در حال توسعه برای تولید واکسن در مقیاس گسترده همکاری می کنند.

وی گفت: مواد خام تولید شده توسط برخی از این شرکت ها به کشورهایی مانند برزیل، اندونزی، مصر، امارات متحده عربی، پاکستان، مالزی و کشورهای دیگر ارسال شده و کار تولید این واکسن ها در خارج از چین آغاز شده است.

به گفته او، طبق نتایج تحقیقات انجام شده درباره واکسن سینوواک چین در شیلی و برزیل، میزان اثربخشی این واکسن چینی خوب بوده است.

این مقام چینی ادامه داد: تاکنون تقریباً ۱۳.۲۵ میلیون دوز واکسن غیرفعال سینوواک چین در سراسر شیلی تزریق شده که نتایج مطالعه درباره آن نشان می دهد ۱۴ روز پس از دریافت دومین دوز واکسن، میزان اثر بخشی آن در پیشگیری از ابتلا به بیماری همراه با بروزعلائم به ۶۵.۳ درصد می رسد.

زنگ یی تصریح کرد: در شهر کوچک سرانا در برزیل نیز پس از واکسینه شدن افراد بالای ۱۸ سال با واکسن غیرفعال سینوواک چین، درصد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا ۹۵ درصد کاهش یافته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا