انتقاد مجارستان از کمیسیون اروپا به خاطر سیاسی کردن واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، وزیر امور خارجه مجارستان اظهار داشت، کمیسیون اروپا با تبدیل واکسن کرونا به یک موضوع اختلاف ایدئولوژیک، مرتکب اشتباه بسیار بزرگی می‌شود.

پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستان گفت: کمیسیون اروپا با تبدیل واکسن کووید ۱۹ به یک موضوع ایدئولوژیکی و ژئوپلیتیکی، مرتکب اشتباه جدی می‌شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه گفته بود، علت کندی اتحادیه اروپا در تایید واکسن “اسپوتنیک وی” روسیه این است که این بلوک به نفع شرکت‌های بزرگ دارویی عمل می‌کند.

مجارستان نخستین کشور اتحادیه اروپاست که واکسن اسپوتنیک وی را ثبت می‌کند. سفارت روسیه در بوداپست در مه سال جاری میلادی اعلام کرد که مجارستان کل دوز واکسن کووید ۱۹ توافق شده را از روسیه دریافت کرده است. همچنین گفته می‌شود که بوداپست در حال رایزنی با روسیه پیرامون تولید داخلی این واکسن است.

در همین حال، جنجالی بر سر تایید واکسن اسپوتنیک وی در اتحادیه اروپا به وجود آمده چرا که سیاستمداران و مقامات مختلف به دلایل متعدد مخالف استفاده از این واکسن روسی هستند. روسیه به نوبه خود موضوع تعصب سیاسی احتمالی علیه واکسن اسپوتنیک وی را مطرح کرده و تاکید دارد که کارآمدی و تاثیرگذاری این واکسن در آزمایشات بالینی ثابت شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا