وزیرکشور اعلام کرد؛ گزارش نهایی تأیید واکسن ایرانی، ۲۰ خرداد

به گزارش واکسن آنلاین، رحمانی فضلی گفت: اگر گزارش نهایی مبنی بر تایید واکسن داخلی بود حتما از روزهای بعد از آن واکسیناسیون به صورت عمومی شروع می‌شود. امید ما به تولید داخل است.

وزیر کشور گفت: در چند روز می توانیم گروه‌های پرخطر و افراد بالای ۶۰ سال واکسینه کنیم.

رحمانی فضلی در حاشیه جلسه قرارگاه ستاد ملی کرونا به گزارش ارائه شده وزارت بهداشت درباره واکسن اشاره کرد و افزود : طبق برنامه ‌ریزی انجام شده مقرر شده بود واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال تا یک ماه آینده تمام شود که با پیگیری‌های انجام شده متاسفانه واردات واکسن‌های وارداتی دچار کندی‌هایی شده است.

وی ادامه داد : وزارت بهداشت پیگیر این موضوع است و با وارد شدن واکسن‌ها همه چیز طبق برنامه‌ریزی از قبل طراحی شده جلو می‌رود.

وزیر کشور گفت : در کنار واکسن ‌های وارداتی قرار شد بیستم خرداد وزارت بهداشت گزارش نهایی تاییدیه واکسن داخلی را ارائه دهد که امیدوارم این اتفاق در ۲۰ و ۲۱ خرداد روی دهد.

وی افزود : اگر گزارش نهایی مبنی بر تایید باشد از روزهای بعد از آن، واکسیناسیون به صورت عمومی شروع می‌شود و امید ما به تولید داخل است که خوشبختانه ظرفیت‌سازی بسیار خوبی شده است و می‌توانیم ظرف چند روز گروه‌های پرخطر به ویژه افراد بالای ۶۰ سال را واکسینه کنیم.
رحمانی فضلی گفت : اگر با کمک وزارت بهداشت در این کار موفق شویم بیش از ۷۵ درصد از فوتی‌های ما که در این مقطع سنی است حتماً کاهش می‌یابد و در کنار آن همه مردم باید همچنان از خود و دیگران مراقبت کنند.

وزیر کشور گفت: اطمینان می‌دهم همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم در امنیت کامل و کاملا بهداشتی فراهم است و امیدوارم همه کمک کنیم تا این امر محقق شود.

آقای رحمانی فضلی در حاشیه جلسه قرارگاه ستاد ملی کرونا افزود: دستورالعمل ویژه‌ای برای انتخابات برای مردم، ناظران و مجریان تنظیم و ارسال کرده‌ایم و امروز گزارشی از وضعیت داده شد و همه دستگاه‌ها آمادگی کامل دارند تا با رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی در ایام تبلیغات و ایام رای گیری اجازه ندهند انتخابات بعنوان امر بسیار مهم و جشن سیاسی مشارکت در مردم به یک محملی برای گسترش و تقویت بیماری کرونا تبدیل شود.

رحمانی فضلی گفت : از همه می‌خواهیم شیوه نامه ها را رعایت کنند و با اطمینان می‌گویم همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم در امنیت کامل و کاملاً بهداشتی فراهم است و امیدوارم همه کمک کنیم تا این امر محقق شود.

همه شرایط برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ فراهم است
وزیر کشور در پایان پانزدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: به مردم عزیز ایران اطمینان خاطر می دهم همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم، قانونی و کاملا بهداشتی، فراهم است.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در حاشیه پانزدهمین جلسه این قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه های ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به همراهی مردم و تلاش های مؤثر دستگاههای اجرایی در کنترل و مهار بیماری کرونا؛ گفت: در جلسه امروز موضوع های قرنطینه، انتخابات ومساله تامین واکسن برای گروههای پرخطر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور با اشاره به مساله مهم پیگیری قرنطینه و جرائم ناقضین این عرصه گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت و نیروی انتظامی، اقدامات موثری در این عرصه صورت گرفته است.

رحمانی فضلی با درخواست از مردم و مبتلایان به بیماری در رعایت موضوع مهم قرنطینه، گفت: اگر بتوانیم مبتلایان را در فضاهای قرنطینه ای چه در بیمارستان ها و چه خانه ها نگهداری کنیم، قطعاً بقیه مردم می توانند در شرایط بهتری فعالیت داشته باشند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا در بخش دیگری از صحبت هایش به روند وضعیت بیماری در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: بحمدالله در همه استان ها وضعیت بیماری کماکان رو به بهبود است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه فقط در سه استان هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان وضعیت بیماری متفاوت است، گفت: در این استان ها به مراقبت های جدی نیاز داریم.

وی در این خصوص گفت: در جلسه امروز قرارگاه، تصمیم گرفته شد؛ دستورکارهای لازم به این استان ها با رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی ابلاغ شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در ادامه به وضعیت جاده های بین استانی در تعطیلات چند روزه اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: طبق گزارش نیروی انتظامی در مقایسه با سال های گذشته و ایام تعطیلات قبلی مردم همراهی خوبی با مصوبات ستاد ملی کرونا داشته اند که اینجا از مردم عزیز کشورمان به خاطر رعایت داوطلبانه شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی و همچنین از تلاش عوامل نیروی انتظامی تشکر می کنم.

موضوع تامین واکسن برای گروه های پرخطر از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور بود که در این خصوص گفت: وزارت بهداشت گزارش خودش را در خصوص تزریق واکسن به افراد بالای ۶۰ سال ارائه داد و واردات واکسن در مقطعی با کندی های مواجه شده که البته وزارت بهداشت پیگیر واردات واکسن برای تزریق گروههای پرخطر طبق بازه زمانی مشخص است.

وی اضافه کرد: ان شاء الله با وارد شدن واکسن ها، تزریق واکسن طبق برنامه زمان بندی شده انجام می گیرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اظهار این موضوع که در کنار واردات واکسن خارجی، واکسن داخلی هم مورد توجه است و مقرر شده تا بیستم این ماه، ارزیابی نهایی وزارت بهداشت برای تزریق واکسن داخلی ارائه شود.

رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: اگر به امید خدا، گزارش تاییدیه واکسن داخلی از سوی وزارت بهداشت صادر شود؛ حتما از روزهای بعدش واکسیناسیون به صورت عمومی شروع می شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در مساله واکسیناسیون عمومی امیدمان به تولید داخل است؛ خاطرنشان کرد: بحمدالله ظرفیت سازی های خوبی صورت گرفته و می توانیم ظرف چند ماه گروه های پرخطر را که عموما شامل افراد بالای ۶۰ سال است را واکسینه کنیم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: بیش از ۷۵ تا ۸۰ درصد فوتی ها در همین محدوده سنی بالای ۶۰ سال است و برای همین، با واکسینه کردن این قشر، شاهد کاهش شدید میزان فوتی ها در کشور خواهیم بود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: تا رسیدن به وضع مطلوب در کنترل بیماری، بایستی همه مردم عزیز از خودشان و دیگران در مواجهه با کرونا مراقبت کنند.

موضوع انتخابات و کرونا آخرین محور صحبت های امروز وزیر کشور بود و در این خصوص گفت: دستورالعمل ویژه ای برای امر انتخابات برای مردم، مجریان و ناظران تدوین و ابلاغ شده است.

رحمانی فضلی با اشاره به آمادگی کامل همه دستگاهها در برگزاری انتخابات با رعایت شیوه نامه های بهداشتی گفت: در ایام تبلیغات و رأی گیری با رعایت حداکثری شیوه نامه ها اجازه نخواهیم داد که انتخابات که امر مهم و جشن سیاسی است؛ زمینه ای برای تسری و گسترش بیماری شود.

وزیر کشور در پایان خاطر نشان کرد: به مردم عزیز کشورمان اطمینان خاطر میدهم که همه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم، قانونی و کاملا بهداشتی، فراهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا