واکسیناسیون ۷۴ درصدی مددجویان مقیم مراکز شبانه‌روزی بهزیستی

به گزارش واکسن آنلاین، بیش از ۷۴ درصد از مددجویان مقیم در مراکز شبانه‌روزی توانبخشی سازمان بهزیستی در کشور واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

سهمیه واکسن کرونا در مراکز شبانه روزی توانبخشی سازمان بهزیستی ۷۱ هزار و ۴۷۵ دوز بوده که تا ۱۵ خرداد جاری ۵۲ هزار و ۹۴۱ نفر معادل ۷۴.۷ درصد این واکسن را دریافت کرده اند.

سازمان بهزیستی کشور پیش از این اعلام کرده بود که حدود ۵۱ هزار نفر اعم از سالمندان، افراد دارای معلولیت جسمی، حرکتی، هوشی، رشد و اختلال روان در مراکز شبانه روزی مقیم هستند. کرونا همه آحاد جامعه را درگیر کرده و بیشترین کسانی که آسیب می بینند افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند، بنابراین سالمندان و افراد دارای معلولیت بیشتر در معرض آسیب هستند، از این رو تلاش شد از ورود ویروس به مراکز بهزیستی جلوگیری کنیم.

۹۰۰ مرکز غیردولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور فعالیت دارند. ۱۷ هزار و ۴۸۱ نفر در مراکز بهزیستی، دوز مرحله اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

تاکنون چهار میلیون و ۲۸۱ هزار و ۲۶۸ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۷۰۶ هزار و ۶۹۵ نفر نیز دوز دوم را دریافت کرده و واکسینه شده اند و در مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به چهار میلیون و ۹۸۷ هزار و ۹۶۳ دوز رسیده است.

ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور(اسفند ۹۸) ۸۱ هزار و ۵۱۹ نفر از هموطنان جان باخته اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا