آهنگ کند واکسیناسیون در اروپا و خطر شیوع مجدد کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، تنها ۳۰ درصد از مردم اروپا یک دوز واکسن را و ۱۷ درصد دو دوز را دریافت کرده اند که این مقدار برای جلوگیری از شیوع مجدد کرونا کافی نیست.

شاخه اروپایی سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، سطح واکسیناسیون اروپا برای آنکه از شیوع دوباره کرونا جلوگیری شود کافی نیست.
این سازمان همچنین پرهیز از «اشتباهی» که تابستان ۲۰۲۰ منجر به افزایش موارد ابتلا شد درخواست کرد روند تزریق واکسن سریعتر و بیشتر انجام شود.

در حالی که ۳۰ درصد از مردم اروپا یک دوز واکسن را و ۱۷ درصد دو دوز را دریافت کرده اند، هانس کلوگه در کنفرانس خبری مجازی هشدار داد «پوشش واکسیناسیون برای محافظت منطقه اروپا از شیوع دوباره کرونا کافی نیست».

پیشتر هم یک مسئول سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده بود؛ هنگامی که ۷۰ درصد جمعیت دنیا واکسینه شوند، شیوع کرونا پایان خواهد یافت.

این مسئول سازمان جهانی افزود: همچنان آهنگ واکسیناسیون در اروپا «بسیار کند است».

کمیسیون اروپا تا امروز به چهار واکسن فایزر-بیون‌تک، جانسِن از شرکت جانسون اند جانسون، مودرنا و آسترازنکا چراغ سبز نشان داده است. با این حال تزریق دو واکسن جانسِن و آسترازنکا از نیمه اول آوریل (فروردین) به دلیل گزارش مواردی از عوارض از جمله لخته خون در افراد دریافت کننده به حالت تعلیق در آمده است.

اروپا که از آغاز برنامه‌ریزی‌ها برای پیشبرد طرح‌های واکسیناسیون به تامین واکسن آسترازنکا امیدوار بود، اما بی اعتمادی به این شرکت سبب شده تا اتحادیه اروپا اکنون به فایزر متکی شود.

به دنبال کشمکش‌های فراوان اروپا و شرکت دارویی تولید واکسن آسترازنکا، تیری بِرِتون کمیساریای اروپا در بازار داخلی سرانجام اعلام کرد که قاره سبز قرارداد خرید واکسن از این شرکت انگلیسی- سوئدی را از ماه ژوئن (خرداد) تمدید نخواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا