رییس کمیسیون بهداشت مجلس: فاصله بین تزریق دوز اول و دوم واکسن کرونا تا ۹۰ روز است

به گزارش واکسن آنلاین، رییس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: افرادی که دوز اول واکسن کرونا را تزریق کنند تا ۹۰ روز فرصت دارند که دوز دوم این واکسن را تزریق کنند.

حسینعلی شهریاری پیرامون سوالاتی که در رابطه با نحوه تزریق واکسن کرونا و نگرانی‌های که در این زمینه مطرح شده است، گفت: هم‌اکنون تبلیغات ضد واکسن توسط تعدادی افراد مغرض و بیشتر از طریق شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود که نگرانی‌هایی را در مورد عوارض آن ایجاد کرده است.
وی افزود: این در حالی است که بر اساس اظهارنظر مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نتیجه بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که عوارض واکسن کرونا نادر بوده و در سایر کشور‌ها نیز گزارش شده است و اتفاق عجیب و غریبی نیست.

نماینده مردم زاهدان در مجلس ادامه داد: مسئولان، کارشناسان و متخصصان وزارت بهداشت تاکید کرده‌اند افرادی که دوز اول واکسن کرونا را تزریق کنند تا ۹۰ روز فرصت دارند که دوز دوم این واکسن را تزریق کنند، ضمن اینکه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم تاکید کرده است واردات واکسن‌های کرونا ادامه داشته و محموله‌های جدید وارد کشور می‌شود، بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: اقشاری که اعلام کرده‌اند باید در سامانه ثبت‌نام کنند و نگران این نباشند که اگر دوز اول واکسن کرونا را تزریق کردند برای دوز دوم با مشکل مواجه می‌شوند و اطمینان داشته باشند که هیچ مشکلی برای آن‌ها ایجاد نخواهد شد.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این پرسش که آیا افرادی که یک نوع واکسن کرونا را تزریق می‌کنند می‌توانند برای دوز دوم در صورت نبود آن، نوع دیگری از واکسن کرونا را تزریق کنند، یادآور شد: قطعا وقتی تعداد زیادی از افراد از یک نوع واکسن برای دوز اول تزریق کنند برای دوز دوم آن‌ها نیز از همان نوع واکسن وارد می‌شود و هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت و نیاز نمی‌شود که نوع دیگری از واکسن کرونا را تزریق کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا