چقدر احتمال دارد پس از واکسیناسیون کرونا بگیریم؟

به گزارش واکسن آنلاین، «یکی از سؤالاتی که تقریبا تمام افراد پس از دریافت واکسن مطرح می‌کنند، این است که از این به بعد چقدر در معرض خطر خواهیم بود.»

روزنامه جام جم با این مقدمه نوشت: «همچنین موارد ابتلا به این ویروس پس از واکسیناسیون نیز گزارش شده است که سعی می‌کنیم در این نوشتار به پاسخ این موارد بپردازیم.

باید توجه کنید تا این لحظه هیچ واکسنی در دنیا اثربخشی صد درصدی نداشته است و حتی در صورت تزریق نوبت‌های توصیه‌شده باز هم این احتمال وجود دارد که ایمنی لازم ایجاد نشود؛ به همین دلیل به همه افراد توصیه می‌شود کماکان دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیرانه را مانند کسانی که واکسن دریافت نکرده‌اند، رعایت کنند.

ویروس مسبب این بیماری همچنان در بیشتر نقاط دنیا در چرخش است و در برخی کشورها به‌ علت ماندگاری طولانی دچار جهش (تغییر ساختار) شده است. به همین دلیل تمام افراد در معرض ابتلا خواهند بود. حتی ممکن است در زمان تزریق واکسن، آلوده به این ویروس باشند ولی به علت بی‌علامت‌بودن، اطلاعی از بیماربودن خود نداشته باشند. این افراد احتمالا در روزهای بعد دچار علائم خواهند شد و تشخیص این‌ که این تظاهرات، عوارض معمول و گذرای واکسن است یا ابتلای به کووید-۱۹ به‌ویژه در روزهای اول بسیار مشکل است. به همین علت و به‌خصوص اگر این علائم شدید بود یا بیشتر از سه روز طول کشید، حتما با پزشک مشورت کنید.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا