رییس اداره بهداشت ارتش: مراکزی را برای تزریق واکسن‌های ایرانی تعبیه کرده‌ایم

به گزارش واکسن آنلاین، رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش با بیان این که از یک ماه پیش تزریق واکسن را با اولویت نیروهای مرزی آغاز کردیم گفت: با ورود واکسن ایرانی مراکزی را برای تزریق به آحاد جامعه تعبیه کرده‌ایم.

امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی، افزود: در نیروهای مسلح علاوه بر اقدامات پیشگیرانه که در ۱۸ ماهه گذشته در راستای مبارزه با کرونا انجام شد یکی از مهمترین مسایل ما تزریق واکسن به کارکنان نیروهای مسلح بود.

وی با بیان این که از یک ماه پیش تزریق واکسن را با اولویت نیروهای مرزها آغاز کردیم ادامه داد: فرماندهان و افرادی که در معرض خطر و کسانی که ماموریت بودند و هستند را واکسن زدیم.

رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش گفت: از ۵ روز پیش دز دوم واکسن را شروع کردیم و در این زمینه مشکلی نداریم. کسانی که دز اول واکسن را دریافت کردند در این هفته دز دوم را هم دریافت می کنند و آن گروهی که از لحاظ اولویت بندی برای تزریق واکسن تعریف کرده بودیم انجام شد .

وی یادآور شد: با ورود واکسن ایرانی مراکزی را برای تزریق واکسن‌های ایرانی به آحاد جامعه تعبیه کردیم.

موذنی گفت: اقدامات پیشگیرانه در پادگان‌ها و مراکز آموزشی و رزمایش‌ها و آمادگی رزمی را داریم. با رعایت اصل فاصله گذاری و زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تلاش می کنیم که سلامت بهداشت و درمان نیروها را داشته باشیم و هر جا هم که لازم باشد به وزارت بهداشت و درمان کمک می‌کنیم که بتوانیم با این ویروس مبارزه کنیم.

رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا افزود: بیمارستان‌های ارتش همچنان پذیرای بیماران کرونایی هستند چه در خود بیمارستانها و چه مراکز درمانی در طرح شهید سلیمانی همگی آمادگی داریم تا ریشه کن کردن این ویروس منحوس به کار خود ادامه دهیم.

وی درباره این که واکسن‌های تزریق شده عوارضی هم داشته است گفت: تاکنون هیچ گونه گزارشی برای عوارض واکسن نداشتیم. همه کارکنانی که واکسن را دریافت کردند با گذشت یک ماه هیچ گزارشی از بیماری نداشتیم و دز دوم را شروع می کنیم و با نتایج مثبت این کار را ادامه می دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا