وزیر بهداشت عنوان کرد؛ واکسن ایرانی کرونا، کم خطر و کم عارضه

به گزارش واکسن آنلاین، وزیر بهداشت گفت: تولید واکسن یکی از شرکت‌های ایرانی (مجموعه برک) به مرحله اجازه مصرف اضطراری رسیده و در هفته آینده مجموعه پاستور نیز اجازه مصرف اضطراری را خواهد گرفت.

سعید نمکی با اشاره به اینکه تحویل حدود ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن خریداری شده از کشور‌های دیگر به کشور نیز به مرور زمان انجام می‌شود افزود: واکسن‌های داخلی ما از مرداد به بعد حجم انبوهی از تولید را خواهد داشت.

وزیر بهداشت گفت: بررسی برخی واکسن‌ها در هفته‌های آینده که باید فاز ۲ را طی کنند مجدد انجام خواهد شد و هر کدام به مرحله اجازه مصرف اضطراری مثل ۲ مجموعه برکت و پاستور رسید به آن‌ها اجازه مصرف داده خواهد شد.

نمکی با تاکید بر اینکه ۶ پلت‌فرم در حال کارکردن مستمر افزود: این پلت‌فرم‌ها تا پایان پاییز افزون بر مصرف داخلی آمادگی صادرات به کشور‌های دیگر را نیز دارند.به گفته وی، تا پایان تیر حدود ۱۵ میلیون نفر و تا پایان دولت گروه‌های هدفی که قول داده بودیم، واکسینه می‌شوند.

نمکی در خصوص تمهیدات وزارتخانه برای برگزاری انتخابات یادآورشد: افزون بر تدوین شیوه‌نامه‌های بهداشتی ابلاغ شده برای تمامی شعبه‌های اخذ رای، بازرسانی رعایت حداکثری فاصله گذاری و دستورالعمل‌ها را کنترل و نظارت خواهند کرد.

نمکی درباره پویش ره‎سلامت نیز با بیان اینکه نزدیک به ۱۴ هزار تخت بیمارستانی امسال تا نیمه مردادماه و پایان دولت دوازدهم بهره‌برداری می‌شود گفت: شمار قابل توجهی از این تخت‌ها افتتاح شده و نزدیک ۱۴۰۰ مرکز بهداشتی، درمانی و خانه بهداشت و تعداد قابل توجهی طرح‌های رفاهی و دانشجویی تدارک دیده شده که در استان‌های مختلف کشور افتتاح یا در حال افتتاح است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا