ارتقاء سطح ایمنی داوطلبان پس از تزریق واکسن «کوو ایران برکت»

به گزارش واکسن آنلاین، مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، گفت: نتایج تزریق واکسن‌ها روی داوطلبان بسیار امیدوارکننده و تا حدی فراتر از مقدار انتظار بود و سطح ایمنی خوبی در داوطلبین ایجاد شده است.

سیدرضا مظهری درباره آخرین وضعیت واکسن کووایران برکت، گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده ما از ۲۳ اردیبهشت پس از اتمام مرحله یک و دو وارد مرحله ۳ شدیم. باید در مرحله ۳ به ۲۰ هزار نفر واکسن تزریق می‌کردیم که مربوط به ۶ شهرستان تهران، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز و بوشهر بود. ۸ هزار و ۵۰۰ سهمیه برای تهران و ۲ هزار سهمیه برای کرج در نظر گرفته بودیم و تزریق‌های اول تمام شد. چند روزی است شهرستان‌ها هم شروع شده است و نتایج بسیار امیدوار کننده و فراتر از حد انتظار بود.

وی ادامه داد: نتایج بسیار امیدوار کننده و تا حدی فراتر از مقدار انتظار بود. سطح ایمنی خوبی در داوطلبان ایجاد شده و رصد ابتلا یا مبتلا نشدن افراد از طریق همین سامانه‌های تلفنی انجام می‌شود و تا یک سال ادامه دارد.

وی افزود: قرار بود اگر ما نصف مرحله ۳ را پیش رفتیم، مجوز اضطراری صادر شود. ما واکسن ۱۶ هزار نفر را زدیم و حالا مجوز اضطراری داده شود.

سید رضا مظهری گفت: همین لحظه جلسه‌ای در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با نمایندگان ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) و… دارند واکسن‌ها را تحویل می‌گیرند. این‌ها همه باید کد گذاری شود، برچسب اصالت روی آن‌ها بخورد که قابلیت استعلام داشته باشد، بخش اول امروز بعد از آنکه تعدادی در روز‌های قبل داده شده است به صورت رسمی دارد انجام می‌شود، ان شاءالله عزیزان ما در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از آن استفاده خواهند کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا