رییس هیات مدیره گروه دارویی برکت: دانش فنی واکسن «کوو ایران برکت» صد درصد ایرانی است

به گزارش واکسن آنلاین، رییس هیات مدیره گروه دارویی برکت با بیان اینکه دانش فنی واکسن کووایران صد درصد ایرانی است، گفت: پروژه تولید واکسن با تلاش ۶۵۰ نیروی انسانی به صورت سه شیفت شبانه روزی در سه فاز با زیربنای بیش از ۱۰ هزار متر مربع خطوط تولید و کلین روم اجرا شد.

حمیدرضا جمشیدی درخصوص صدور مجوز استفاده اضطراری داوطلبانه «واکسن کووایران برکت» توسط سازمان دارو غذا افزود: در ابتدا لازم می دانم از زحمات و حمایت های بی دریغ وزیر بهداشت، مسئولان محترم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، سازمان دارو غذا، معاونت محترم پژوهشی و کمیته اخلاق، کمیته DSMB، محققین و مجریان مطالعات انسانی و همه یاران همراه تشکر کنم.

وی ادامه داد: دانش فنی واکسن کووایران صد در صد ایرانی است و این دانش حاصل تلاش دهها نفر از جوانان با انگیزه و صاحب دانش با تلاشی شبانه روزی ایجاد شد.

جمشیدی با بیان اینکه پروژه تولید واکسن با تلاش ۶۵۰ نفر نیروی انسانی به صورت سه شیفت شبانه روزی در سه فاز با زیربنای بیش از ۱۰ هزار متر مربع خطوط تولید و کلین روم اجرا شد، فازهای عملیاتی این پروسه را در سه فاز برشمرده و تشریح کرد: فاز یک از ۱۰ ماه پیش از صفر آغاز شد و با ظرفیت ٧۴٠ لیتر بیوراکتور و امکان تولید ماهانه سه تا چهار میلیون دوز واکسن راه اندازی شد.

وی تصریح کرد: میزان پیشرفت صد در صد و زمان راه اندازی از بیستم خرداد ١۴٠٠ بود. فاز دو نیز از ۶ ماه پیش با ظرفیت ١٣٠٠ لیتر سیستم های جدید بیوراکتور continuous برای اولین بار در کشور شروع شد. ظرفیت تولید ماهانه ۶ میلیون دوز واکسن و میزان پیشرفت پروژه نود در صد است، پیش بینی می شود پروژه تا اوایل مرداد ماه راه اندازی شود.

جمشیدی ادامه داد: فاز سه از ۶ ماه پیش با ظرفیت سه هزار لیتر بیوراکتور آغاز شد، ظرفیت تولید ماهانه هشت تا ۱۰ میلیون دوز واکسن و میزان پیشرفت پروژه ۸۰ درصد است، پیش بینی می شود پروژه تا مهرماه راه اندازی شود.

رییس هیات مدیره گروه دارویی برکت تصریح کرد: مواد اولیه مورد نیاز (محیط کشت، بافر…) عمدتا از اولین کمپانی های جهان به میزان حدود ۲۰ میلیون دوز واکسن تامین و در انبار شرکت موجود است و اکنون برنامه ریزی برای تامین مواد اولیه صد میلیون دوز انجام شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا