اتحادیه اروپا به استفاده از همه واکسن‌های موجود برای مقابله با کرونا فرا خوانده شد

به گزارش واکسن آنلاین، در بیانیه این نهادِ تنظیم کننده مقررات دارویی در اروپا، ضمن اشاره به لزوم استفاده از گزینه‌های متنوعِ مورد تایید و در دسترس برای واکسیناسیون شهروندان علیه ویروس تاکید شده که هنوز برای مشخص کردن بهترین نوع واکسن زمان خیلی زودی است.

این بیانیه در حالی منتشر شده که چندین کشور اروپایی تصمیم گرفته‌اند به دلیل گزارش‌هایی دال بر تایید عوارض جانبی جدی از جمله خون‌لختگی، استفاده از واکسن‌های موسوم به «ناقل ویروسی» نظیر جانسون‌اندجانسون یا آسترازنکا را متوقف یا به سنین خاص محدود کنند.

برخی دیگر از واکسن‌های کرونا نظیر مدرنا بر اساس فناوری «پیام‌رسان آراِن‌اِی» ساخته و تولید شده‌اند و برخی کشورهای اروپایی تمایل به استفاده از این محصولات دارند.

مارکو کاوالری، مسئول راهبرد واکسیناسیون در آژانس دارویی اروپا در این زمینه می‌گوید: ما هنوز با همه‌گیری بیماری کووید دست و پنجه نرم می‌کنیم و بسیار مهم است که این در مبارزه مستمر از همه گزینه‌هایی که برای واکسیناسیون شهروندان در اختیار داریم،‌ استفاده کنیم.

بنابر گزارش یورونیوز،‌ کاوالری خاطرنشان کرد که استفاده از تمام واکسن‌های تایید شده و در دسترس که تاکنون جان میلیون‌ها نفر را نجات داده است باید در همه کشورها در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا