هلال‌احمر تاکنون ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد کشور کرده است

به گزارش واکسن آنلاین، سخنگوی جمعیت هلال‌احمر گفت: این جمعیت تاکنون و در چهار مرحله، ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد کشور کرده است و به زودی یک میلیون دز دیگر هم وارد می‌شود.

محمدحسن قوسیان مقدم، درباره واردات واکسن کرونا از سوی جمعیت هلال احمر اظهارداشت: هلال احمر در چهار مرحله اقدام به وارد کردن واکسن کرونا کرده است و هر دوره، هنگامی که در فرودگاه امام خمینی (ره) محموله تحویل گرفته شد خبر آن را اعلام کرده ایم.

وی توضیح داد: به دلیل شرایط خاص هوایی و خطوط هوایی ممکن است واردات واکسن به تعویق بیافتد به همین دلیل تلاش کرده ایم تاریخ دقیق ارائه ندهیم.

سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره میزان واردات واکسن توسط هلال احمر یادآور شد: هلال احمر تاکنون در چهار مرحله اقدام به واردات واکسن کرده که در مرحله نخست ۴۰۰ دوز، مرحله دوم و سوم، یک و نیم میلیون دوز تحویل گرفته شد. ضمن اینکه روز پنجشنبه گذشته (۲۷ خردادماه) منتظر دریافت یک محموله دو میلیون دوزی بودیم که یک میلیون آن رسیده و محموله یک میلیونی دیگر در راه است.

قوسیان مقدم با بیان این موضوع که خرید واکسن ها پروسه طولانی دارد و به همین سادگی نیست تا آنجا که وزارت بهداشت در هر مرحله ۱۰۰ هزار دوز وارد می کند، تاکید کرد: کارها و معاملات خرید این یک میلیون دوز انجام شده و در مرحله انتقال است اما زمان تحویل آن به دلایلی مشخص نیست. با احتساب این محموله، هلال احمر توانسته است ۵ میلیون و ۴۰۰ دز واکسن کرونا خریده و وارد کند.

وی درباره ادامه روند خرید و واردات واکسن از سوی هلال احمر، تاکید کرد: این روند تا زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد یافت و چنانچه واکسن برکت هم وارد بازار شد اما از سوی وزارت بهداشت اعلام نیاز به واردات همچنان وجود داشته باشد به دنبال واردات واکسن هستیم.

به گزارش ایرنا، آخرین محموله واکسن کرونای خریداری و تحویل گرفته شده از سوی جمعیت هلال احمر دو میلیون دوز است اما به دلیل محدودیت‌های پروازی پنجشنبه ۲۷ خردادماه فقط یک میلیون دوز آن وارد شد و بقیه محموله هم با پروازی دیگر از کشور مبداء به ایران خواهد رسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا