واکسن «کوو ایران برکت» با برترین استاندارهای جهانی

به گزارش واکسن آنلاین، رضا مظهری گفت: مجوز اضطراری واکسن کوو ایران برکت بر اساس بررسی نتایج ۱۶ هزار نفر در فاز سوم کارآزمایی بالینی صادر شده است.

برنامه «روزنه» با بررسی واکسن ایرانی کوو ایران برکت، در ارتباط تلفنی با دکتر سید رضا مظهری (مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

رضا مظهری در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» گفت: مجوز واکسن کوو ایران برکت در اواخر هفته گذشته صادر شد.

وی افزود: این واکسن از ویروسِ غیر فعال شده تولید شده است.

مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت ادامه داد: پوشش ویروسی و تمام پروتئین‌هایی از ویروس که سیستم ایمنی بدن علیه آن‌ها آنتی‌بادی تولید می‌کند، در این واکسن موجود هستند.

وی با اشاره به این که ویروس‌های واکسن کوو ایران برکت قابلیت تکثیر ندارد، اضافه کرد: این واکسن فقط سیستم ایمنی بدن برای تولید آنتی‌بادی‌ها را تحریک می‌کند.

رضا مظهری افزود: از آنجایی که واکسن کوو ایران برکت حجم زیادی از پروتئین‌ها را وارد بدن می‌کند و آنتی‌بادی‌های متنوعی را در شاخه‌های مختلف پروتئینی فعال می‌کند، انتظار داریم که این واکسن در قبال سایر جهش‌های ویروس کرونا عملکرد خوبی داشته باشد.

وی تصریح کرد: هر واکسن برای تزریق عمومی باید سطح آنتی بادی‌ها و شاخص‌های ایمنی خود را به حد استاندارد جهانی برساند.

مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت اظهار داشت: این واکسن استانداردهای جهانی لازم ایمنی‌زایی را اخذ کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «روزنه» گفت: واکسن کوو ایران برکت در سال گذشته حدود ۸ ماه بر روی حیوانات مورد آزمایش و مطالعه قرار گرفت.

رضا مظهری ادامه داد: فاز یک و دو کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت به طور کامل تمام شده است و نتایج به زودی منتشر می‌شوند.

وی با اشاره به این که فاز سوم کارآزمایی بالینی کوو ایران برکت با حضور ۲۰ هزار داوطلب انجام شده است، عنوان کرد: نتایج حاصل از کارآزمایی‌های بالینی واکسن به طور مستمر در اختیار وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی قرار می‌گیرد.

مدیر اجرایی مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت تاکید داشت: مجوز اضطراری واکسن کوو ایران برکت بر اساس بررسی نتایج ۱۶ هزار نفر در فاز سوم کارآزمایی بالینی صادر شده است.

وی با اشاره به این که واکسن کوو ایران برکت در ۲ دوز تزریق می‌شود، تصریح کرد: دوز اول و دوم این واکسن باید در فاصله زمانی ۲۸ روز تزریق شوند.

رضا مظهری افزود: در حال حاضر هر دوز از واکسن کوو ایران برکت ۵ میکروب را به بدن وارد می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا