پوتین بر ضرورت سرعت بخشی به واکسیناسیون کرونا تاکید کرد

به گزارش واکسن آنلاین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بر ضرورت سرعت بخشی به واکسیناسیون کرونا در روسیه به منظور مقابله با این ویروس همه گیر تاکید کرد.

پوتین در پیامی به کارکنان مراکز درمانی و پزشکی روسیه به مناسبت روز ملی این پیشه در روسیه با تشکر و قدردانی از کار آنها خاطرنشان کرد: این پیشه نیاز به خصوصیات روحی ویژه دارد که شامل عطوفت، مراقبت از دیگران و شجاعت و آمادگی برای ریسک با زندگی خود و نجات دیگران می شود.

وی با اشاره به همه گیری شیوع کرونا در روسیه و تلاش شبانه روزی کارکنان مراکز درمانی و مراکز فوریتهای پزشکی و بخش های درمانی وزارتخانه های دفاع، موقعیت های اضطراری و کشور در پیام خود نوشت: در این وضعیت پیچیده و دشوار، همه حلقه های زنجیره درمانی روسیه به دقت فعال می کند و هر یک از شما با مهارت به کار خود ادامه می دهد.

رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: در زمان حاضر هدف عمومی، تمرکز همه تلاش ها بر منابع موجود است تا از زندگی اتباع روسیه در برابر ویروس کرونا و پیامدهای شیوع آن محافظت کرد.

وی با بیان اینکه همه امکانات برای این منظور در اختیار داریم، اظهار کرد: روسیه امروز چهار واکسن برای کرونا در اختیار دارد و طراحی و ساخت واکسن ها و داروهای جدید برای مقابله با کرونا در کشور ادامه دارد.

پوتین بر ضرورت سرعت بخشی به واکسیناسیون کرونا در روسیه و استفاده از تمام امکانات درمانی موجود برای این منظور و مقابله موثرتر با بیماری کرونا تاکید کرد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین با اشاره به توجه دولت به امکانات و تجهیزات مراکز درمانی این کشور خاطرنشان کرد که کارکنان مراکز درمانی باید در شرایط خوب و شایسته کار کنند.

پوتین این را نیز گفت که برای دستمزد اضافی کارکنان مراکز درمانی که با کرونا سر و کار دارند ۳۵۰ میلیارد روبل (۴ میلیارد و ۷۹۵ میلیارد دلار) هزینه و پرداخت شده است.

واکسیناسیون کرونا در روسیه از پاییز سال گذشته آغاز شده است.

به گفته تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر و رئیس ستاد مقابله با کرونا در روسیه، تاکنون در روسیه ۱۹.۷ میلیون نفر در این کشور یک بار واکسن کرونا زده اند.

گولیکووا خاطرنشان کرد که ۱۶.۱ میلیون نفر دو بار واکسن کرونا زده اند.

در روسیه در شبانه روز اخیر ۱۷ هزار و ۹۰۶ نفر به کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت بوده و ۴۶۶ نفر بر اثر این بیماری جان سپرده اند و به این ترتیب مجموع افرادی که بر اثر کرونا در روسیه جان خود را از دست داده اند، به بیش از ۱۲۸ هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است.

سرگئی سابیانین شهردار مسکو دو روز پیش گفته بود که تقریبا ۹۰ درصد افرادی که در پایتخت روسیه به کرونا مبتلا شده اند، با ویروس نوع دلتا (گونه جهش یافته هندی) به این بیماری ابتلا یافته اند.

وی که معاون ستاد مقابله با کرونا در دولت روسیه است به شبکه اول تلویزیون روسیه گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی، ۸۹.۳ درصد افراد مبتلا به کرونا در مسکو، با ویروس دلتا که به ویروس هندی کرونا معروف شده است، مبتلا شده اند.

به گفته معاون ستاد مقابله با کرونا در روسیه، گونه دلتا کرونا فعالتر است و با سرعت بیشتری انتشار می یابد و برای اینکه بدن انسان با آن مقابله کند به دو برابر پادتن بیشتر از ویروس معمولی کرونا معروف به ویروس اوهان نیاز دارد.

شهردار مسکو خاطرنشان کرد که قدرت ویروس جدید (ویروس هندی) باعث شده است که شمار افراد مبتلا به کرونا که نیاز به بستری در بیمارستان دارند افزایش بیابد.

وی افزود: ما تقریبا هر روز مراکز درمانی جدیدی را به کرونا اختصاص می دهیم و بزحمت می توانیم آن را تامین کنیم.
مساله افزایش شمار بیماران کرونایی در هفته های اخیر نگرانی مقامهای روسیه را برانگیخته و یکی از عوامل اصلی بروز چنین وضعیتی را کندی روند واکسیناسیون کرونا در مناطق مختلف روسیه اعلام کرده اند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه به تازگی از روند واکسیناسیون در این کشور ابراز نارضایتی کرد.

بر اساس اطلاعات رسانه های روسیه، واکسیناسیون کرونا برای کارکنان مراکز خدماتی در روسیه اجباری شده است و حتی ممکن است افرادی که واکسن زدن خودداری کنند کار خود را بدون پرداخت حقوق و مزایا ازدست بدهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا