رئیس سازمان غذا و دارو: اثربخشی، کیفیت و فقدان عوارض در واکسن برکت ثابت شده است

به گزارش واکسن آنلاین، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: همه زیرساخت ها یا پلتفرم ها و روش های تولید واکسن کرونا در ایران تولید و پیگیری می شود.

محمدرضا شانه ساز افزود: تنها کشوری هستیم که این قابلیت ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان تابستان، ماهانه ۱۰ میلیون دز واکسن داخلی تولید می کنیم، اضافه کرد: تا پایان سال ۷ تا ۸ تولید کننده واکسن داخلی خواهیم داشت.

شانه ساز گفت: ۱ میلیون دز واکسن برکت در خرداد تحویل داده شده است و از تیرماه ظرفیت تولید واکسن در کشور بسیار افزایش می یابد.

وی افزود: حاصل تلاش ۱۵ ماهه محققان و صنعتگران کشور به ثمر نشسته است و نخستین واکسن ایرانی به صورت رایگان تزریق عمومی می شود که اثربخشی، کیفیت و نداشتن عوارض آن ثابت شده است.

شانه ساز گفت: افزون بر واکسن برکت چهار واکسن دیگر در نوبت دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو هستند و امیدواریم در چند روز آینده واکسن دوم نیز مجوز تزریق عمومی بگیرد.

وی افزود: اولویت بندی واکسیناسیون بر اساس اعلام وزارت بهداشت است اما اگر گروه هایی نیاز داشته باشند می توانند داوطلبانه واکسن دریافت کنند.

شانه ساز با بیان اینکه واردات واکسن هایی که مجوز سازمان غذا و دارو را دریافت کرده اند، ادامه خواهد داشت ، گفت: واکسن مشترک ایران و کوبا نیز در مرحله سه مطالعات بالینی در کشورمان قرار دارد و تاکنون ۳۰ هزار نفر این واکسن را داوطلبانه دریافت کرده اند.

وی افزود: واکسن مشترک ایران و کوبا در مقابل ویروس آفریقای جنوبی و برزیلی ایمنی قابل قبولی دارد و امیدواریم در چند روز آینده مجوز تزریق عمومی دریافت کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا